Foto: instagram.com/instagram.com

Len pred pár dňami sme priniesli článok o tom, ako obyvatelia Notting Hill musia od svojich prahov odháňať influencerov.

Zdá sa, že s podobným problémom bojuje viacero miest, medzi nimi napríklad aj Paríž. Obyvatelia Rue Crémieux však už toho majú plné zuby a volajú po zmene. Vlny influencerov túžiacich po dokonalej fotke chcú zastaviť zákazom.

Rue Crémieux

Rue Crémieux je ulička nachádzajúca sa medzi Rue de Lyon a Rue de Berc. Je dlhá 144 metrov a lemujú ju nádherné farebné domčeky. Svoje meno dostala po slávnom parížskom politikovi a právnikovi Adolphovi Crémieux. V poslednom čase sa však ulička vyznačuje nielen pastelovými domčekmi, ale najmä neustávajúcim prívalom turistov, medzi ktorými najviac vynikajú najmä influenceri.

Chýbajúce súkromie

Podobne ako v prípade Notting Hill, aj do tejto parížskej časti lákajú influencerov pastelové priečelia domov takmer viac, ako akékoľvek iné parížske pamiatky. Influenceri vôbec neberú ohľad na súkromie miestnych obyvateľov a neraz sa fotografujú priamo pred dverami ich domovov. Mnohých to však ruší do takej miery, že žiadajú, aby úrady takéto správanie zakázali.

Tisícky turistov denne

Navyše, problémy sa stupňujú. Kedysi turisti navštevovali najmä známe pamiatky a múzeá Paríža, no dnes ich po Rue Crémieux prejdú tisícky a neraz strávia fotografovaním, pózovaním a prezliekaním sa celé hodiny. Následne sa fotografie ocitajú na sociálnych sieťach bez súhlasu a vedomia obyvateľov.

Rozlúčka so slobodou či hudobný klip

Ako si obyvatelia predstavujú riešenie tejto situácie? Myslia si, že by bolo ideálne, keby ku vchodu do Rue Crémieux namontovali brány, cez ktoré by mohli najmä v rušných hodinách chodiť len domáci obyvatelia. Jeden z obyvateľov sa pre France Info vyjadril, že je mimoriadne nepríjemné, keď si s rodinou sadnete k obedu, no za dverami vám vykrikujú ženy, ktoré sa tu rozhodli mať rozlúčku so slobodou, hudobník si tu dve hodiny nahráva klip alebo sa niekto rozhodne, že ideálnym pozadím na fotografiu sú práve vaše dvere.

Konkurencia Notre- Dame a Eiffelovej veže

Na sociálnych sieťach nájdete doslova čokoľvek, ľudí pózujúcich v jogínskych pozíciách či ženu sediacu na aute, pričom v ruke drží husle. Nájdete tu dokonca aj skupinky tanečníkov, zdá sa teda, že Rue Crémieux sa pomaly ale isto stáva populárnejším miestom, ako Eiffelova veža či katedrála Notre- Dame.

dailymail, francetvinfo