Foto: unsplash

Tamojšia vláda ale naďalej bude chrániť inštitúciu manželstva ako zväzok muža a ženy.

Singapur zruší zákon, ktorý homosexuálom zakazuje pohlavný styk. Tamojšia vláda ale naďalej bude chrániť inštitúciu manželstva ako zväzok muža a ženy. TASR správu prevzala z agentúry AFP.

Článok pokračuje pod videom ↓

„Vláda zruší zákaz pohlavného styku medzi homosexuálmi. Verím, že je to správny krok, ktorý prijme väčšina Singapurčanov,“ v nedeľu vyhlásil premiér Lee Hsien Loong.

Zrušenie tohto zákona „postaví právne predpisy do súladu so spoločenskými normami a poskytne úľavu pre singapurských homosexuálov“. Podľa zákona ešte z britského koloniálneho obdobia za homosexuálny pohlavný styk hrozí dvojročné väzenie.

Nebudú môcť uzavrieť manželstvo

Ľudia rovnakého pohlavia však v Singapure naďalej nebudú môcť uzavrieť manželstvo. Loong uviedol, že jeho vláda „uznáva, že väčšina Singapurčanov nechce až takú drastickú zmenu spoločenských noriem“ vrátane toho, ako je manželstvo definované a ako sa o ňom vyučuje v školách.

„Aj keď zrušíme zákaz homosexuálneho pohlavného styku, stále budeme presadzovať a chrániť inštitúciu manželstva“, povedal Loong a dodal, že v Singapure je manželstvo právne definované ako „zväzok jedného muža a jednej ženy“.

Najnovšie články