Foto: Unsplash/Facebook (Polícia SR)

Starý známy hoax je opäť na scéne, polícia ho vyvracia.

Medzi michalovskými mamičkami sa opäť začal šíriť veľmi známy hoax o bielej dodávke, ktorá má údajne kradnúť deti. S touto falošnou správou sa museli stretnúť už azda aj najstaršie generácie a nevyzerá to, že by rokmi strácal na sile. 

Žiadna biela dodávka deti nekradla

V príspevku, na ktorý reaguje polícia prostredníctvom facebookovej stránky, sa píše o bielej dodávke, ktorá mala operovať pred jedným z michalovských obchodov. Podľa jednej používateľky sa trojčlenná posádka (dvaja muži a jedna žena) vozidla snažila ukradnúť dcéru jej kamarátky tak, že žena jej ukazovala hračky. Podľa informácií spomínanej používateľky mali dokonca zábermi disponovať aj policajti, ktorí ale posádku dodávky nedokázali nájsť.

Ako uvádza polícia, príspevok prezdieľalo cez 3-tisíc ľudí a vyšetrovatelia sa pustili do preverovania. Hovorkyňa Jana Mesárová po prezistení informácií od príslušného Obvodného oddelenia v Michalovciach označila túto správu ako hoax.

Tunajšie OO PZ Michalovce neeviduje takéto oznámenie, a ani vykonanými previerkami OKP sa takáto informácia nepotvrdila. V minulosti sa takáto informácia objavila na sociálnych sieťach, ktorá bola preverovaná, no ani vtedy sa relevantnosť takejto informácie nepotvrdila,“ reaguje michalovské oddelenie polície.

Najnovšie články