Ilustračná foto: Bullopus, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Bratislavský trh praje viac väčším hráčom, o čom sa presvedčila aj Coop Dunajská Streda.

Neľahké domáce podmienky, rýchlo sa meniaci trh, nestála politická situácia, prípadne iné vonkajšie vplyvy. To všetko ovplyvňuje obchodníkov, pričom v poslednej dobe sme informovali už o viacerých značkách, ktoré sa rozhodli svoje podnikanie skresať, prípadne ohlásili úplný odchod z trhu.

Coop Jednota Dunajská Streda v Bratislave končí

Ako informuje Index denníka SME, Coop Jednota Bratislava skončila v hlavnom meste ešte v roku 2010, čo predstavovalo vážne rozhodnutie v rámci systému spotrebných družstiev Coop Jednota Slovensko. Ako sa v článku uvádza, bratislavská Jednota bola spomedzi všetkých družstiev najväčším hráčom. V tom čase prevádzkovala 23 predajní. Coop Bratislava následne uzavrela spoluprácu so sieťou CBA a jej obchody po roku 2010 niesli názov Terno.

Bratislava ostala bez známej obchodnej značky len 2 roky, nakoľko v roku 2012 na trh vstúpila Coop Jednota Dunajská Streda. Tá podľa SME sľubovala expanziu a rozširovanie, no postupom rokov sa ambície vôbec nenaplnili, práve naopak. Predajne boli často na pár dní nečakane zatvorené, zamestnanci zase nechceli pracovať v neistote. V súčasnosti svoj osud Coop Jednota Dunajská Streda definitívne naplnila a oznámila odchod z hlavného mesta.

Ilustračná foto: Bullopus, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Prichádza silnejší hráč

Rozhodli sme sa zavrieť pobočky v Bratislave z ekonomických dôvodov,“ povedal pre Index Ľudovít Kulcsár, predseda predstavenstva Coop Jednoty Dunajská Streda. Ľudia však nemusia zúfať, pretože o značku Coop Jednota neprídu. Štafetu preberá silnejší hráč – Coop Jednota Nové Zámky.

COOP Jednota Dunajská Streda končí s prevádzkovaním uvedených pobočiek, ale Coop Jednota naďalej ostáva v Bratislave s tým, že prevádzkovateľom predajní sa stáva Coop Jednota Nové Zámky,“ vysvetľuje Kulcsár. Len na porovnanie, kým Coop Jednota Dunajská Streda mala tržby na úrovni 45 miliónov eur, Coop Jednota Nové Zámky zaznamenala v roku 2021 tržby takmer 126 miliónov eur, píše Index denníka SME.

Najnovšie články