Foto: Foto: HBO, Wikimedia (U.S. Department of State)

Nový dokument Leonarda DiCapria varuje, no zároveň aj hľadá riešenia na klimatické zmeny.

Fanúšikovia Game of Thrones si mysleli, že HBO už má pripravený spin-off k ich obľúbenému seriálu. Namiesto toho však televízia prichádza s novým dokumentom, ktorý vznikol za pomoci Leonarda DiCapria. Jeho názov sa nápadito opiera o najväčší seriálový hit – Game of Thrones.

Ice on Fire je nový dokumentárny film, ktorý koprodukoval Leonardo DiCaprio. Ten pre výsledný formát aj nahovoril sprievodný text. Dokument má divákom otvoriť oči a priniesť ku klimatickým zmenám riešenia, o ktorých doposiaľ široká verejnosť nevedela. “Topenie svetového snehu a ľadu spustilo niekoľko zlomových bodov klimatických zmien. Hodiny tikajú,” prehovára dokument k svojim potenciálnym divákom.

Svet ako sme ho nevideli

Nový DiCapriov projekt debutoval na festivale v Cannes a svojich divákov zaviedol na Arktídu, Aljašku, Island, Kostariku či do Nórska a Chorvátska. Primárnou úlohou dokumentu je preskúmať následky, ktoré má topenie ľadovcov. Preto nás zavedie aj do severnej Kalifornie, kde zmapuje ruiny postihnuté lesnými požiarmi z minulého roka.

Dokument Ice on Fire sa však nesnaží šíriť pesimizmus. Práve naopak. So svojou predikciou do budúcnosti je optimistický, no toto platí len v prípade, že spojíme sily a budeme nasledovať kroky, ktoré sú našou jedinou šancou na záchranu. “Moji spoločníci a ja sme dali hlas vedcom a výskumníkom, ktorí každý deň neúnavne bojujú v prvej línii proti klimatickým zmenám,” prehlásil pre magazín RollingStone DiCaprio.

Zaujal vás náš výber? Inšpirujte sa ďalšími titulmi:
Tip na film | Tip na seriál
unilad.co.uk

 

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )