Foto: aquatermalstrehova, regionnitra (Instagram)

Letná sezóna je za dverami a preto vám ponúkame prehľad cenovo atraktívnych kúpalísk našej krajiny.

Letná kúpacia sezóna je už za dverami a mnohí z vás sa už istotne tešia na relax a zábavu na kúpaliskách. Kde sa však tento rok okúpať, zabaviť a neminúť pritom nezmyselné sumy? Už minulý rok sme vám priniesli podrobný prehľad toho, kde sa môžete okúpať celkom zadarmo. Priniesli sme vám tipy na prírodné lokality zo západného, stredného i východného Slovenska. Niekomu však kúpanie v prírode nevonia a lepšie si oddýchne na skutočnom kúpalisku. Skúste toto leto navštíviť niektoré z nasledujúcich. Za vstup zaplatíte približne 5 €. 

Makovica, Nižná Polianka (východné Slovensko)

Náš dnešný prehľad kúpalísk, kde sa okúpete za pár eur, začneme na východnom Slovensku. Ako prvý tip máme pre vás prírodné letné kúpalisko Makovica v obci Nižná Polianka, len pár kilometrov severne od Bardejova. V areáli kúpaliska nájdete obrovský bazén s rozmermi 50×40 metrov, hlboký miestami až 3,5 metra, ktorý je napustený prírodnou pitnou vodou. Makovica je ideálnym miestom i pre rodiny s deťmi (vyhradená plytšia časť pre najmenších plavcov) a pre tých, ktorým nevyhovujú preplnené mestské kúpaliská.

Vstupné:

 • Dospelí – 5 €
 • Deti a Študenti – 4 €


https://www.instagram.com/p/BIUjIndjHoM/?taken-at=356045508

Červená hviezda, Košice (východné Slovensko)

Kúpalisko Červená hviezda priamo v Košiciach je unikátne najmä svojou históriou. Kúpalisko je totiž národnou kultúrnou pamiatkou a jeho korene siahajú až do rokov 1935-1936. Len pred niekoľkými rokmi prešiel areál veľkou rekonštrukciou, pričom však bola zachovaná autenticita tejto významnej historickej pamiatky. V centre Košíc tak môžete oddychovať na modernom kúpalisku s nádychom zaujímavej histórie.

Vstupné:

 • Dospelí – 4,40 €
 • Študenti – 3,90 €
Foto: Červená Hviezda (Facebook)

Sun Park, Prešov (východné Slovensko)

Nielen v Košiciach, ale i v Prešove sa môžete toto leto okúpať na vynovenom kúpalisku priamo v meste. Prešovský Sun Park na Sídlisku III, totiž už čoskoro otvára svoje brány po rozsiahlej rekonštrukcii. Návštevníkom sú k dispozícii štyri bazény, niekoľko športových ihrísk a dve gastrozóny.

Vstupné: 

 • Dospelí – 5 €
 • Deti – 3 €
Foto: Sun Park Prešov

Aquaruthenia, Svidník (východné Slovensko)

Letné kúpalisko v areáli Aquaruthenia v Svidníku je ideálnym miesto najmä pre rodiny s deťmi a tých, ktorých nebaví v bazénoch len plávať či relaxovať na deke. Tobogany, šmýkalky a umelé vodné vlny dozaista zabavia každého malého rekreanta, ktorý túto lokalitu so svojimi rodičmi navštívi. Pre náročnejších je k dispozícii plavecký bazén či bazén určený na oddych a rekreáciu s o niečo teplejšou vodou. Za vstup síce nezaplatíte vyššie sľúbených 5 €, ale ak si odpustíte jednu kofolu, alebo prídete po 15. hodine, tak sa do rozpočtu zmestíte.

Vstupné:

 • Dospelí – 6 €
 • Deti – 4 €


https://www.instagram.com/p/BJpuuDvA5qG/?taken-by=aquaruthenia_svidnik

Dudinka, Dudince (stredné Slovensko)

V Dudinciach ľudia väčšinou navštevujú kúpele, no cez leto sa do popredia dostáva i letné kúpalisko Dudinka. Ponúka totiž štyri bazény s termálnou vodou, pričom ten najteplejší dosahuje teplotu až 38°C. Tobogan ale i ležadlá, to sú bezplatné výhody pre malých i veľkých návštevníkov tohto kúpaliska. Nevýhodou môžu byť skromnejšie ponuky stravovania, no keďže do nami stanoveného rozpočtu si viete zaobstarať “len” 3-hodinový lístok, najesť sa môžete i mimo kúpaliska.

Vstupné:

 • Dospelí (3 hodiny) – 4 € (Po-Pia) a 5,50 € (víkend)
 • Deti (celodenný) – 3 €

View this post on Instagram

Horúci deň treba využiť 🙂 #dudinka #dudince

A post shared by Lukáš Vyparina (@lukas.vyparina) on

Laura, Rajecké Teplice (stredné Slovensko)

Okúpať v termálnej vode za pár eur sa dá i na severe stredného Slovenska. V Rajeckých Tepliciach, známom to kúpeľnom meste, totiž nájdete kúpalisko Laura, ktoré je síce na počet bazénov skromnejšie, no i tak si tu prídete na svoje. V ponuke sú dva bazény, plavecký a rekreačný a termálna voda s teplotou cca 26°C. Nachádza sa tu tiež niekoľko športových ihrísk. Samozrejmosťou sú stánky s občerstvením.

Vstupné:

 • Dospelí – 4 € (Po-Pia), 5 € (víkend)
 • Deti – 3 € (Po-Pia), 4 € (víkend)

View this post on Instagram

Večerný pooloffice

A post shared by Kreativ Gang (@zivotgangu) on

Aquathermal Strehová (stredné Slovensko)

Aquathermal Strehová na južnom Slovensku neďaleko obce Dolná Strehová síce nepatrí medzi najlacnejšie kúpaliská, no do rozpočtu 5 € sa za istých podmienok (2 hodinový lístok) zmestíte. Skrátený pobyt vyrovná kvalita služieb, počet bazénov a sprievodných aktivít. Aquathermal Strehová totiž ponúka 6 bazénov, medzi nimi i také, ktoré nesú názov Zábavný, Vírivý či Viacúčelový.

Vstupné: 

 • Dospelí (2 hodinový) – 5 €
 • Deti, študenti (2 hodinový) – 4 €


https://www.instagram.com/p/7FEkhDSMbp/?taken-by=aquatermalstrehova

Plážové kúpalisko Tornaľa (stredné Slovensko)

Okúpať sa za pár eur možno i na samom juhu stredného Slovenska v meste Tornaľa. Miestne plážové kúpalisko ponúka prírodnú nádrž s rozlohou 15 000 m² a s hĺbkou vody až do 2,2 metra. Vedľa nádrže nájdete i plavecký bazén s klasickou dĺžkou 50 metrov. Priamo v areáli kúpaliska sa navyše nachádza i vrt minerálnej vody, ktorú poznáte i z obchodov a nesie meno po regióne, v ktorom sa Tornaľa nachádza (Gemer). Mnohých z vás možno zaujme i možnosť kempovania.

Vstupné:

 • Dospelí – 2,80 €
 • Študenti, dôchodcovia – 2,30 €
 • Deti – 1,20 €


https://www.instagram.com/p/BIAz-dchBrt/?taken-at=335519419

Aqualand Banská Bystrica (stredné Slovensko)

Pomerne lacné kúpalisko nájdete aj v srdci stredného Slovenska v meste pod Urpínom. Aqualand Banská Bystrica po rekonštrukcii, ktorá prebehla pred niekoľkými rokmi, aktuálne ponúka celkom 7 bazénov a množstvo sprievodných atrakcií a služieb. Okrem toho je pre návštevníkov na kúpanie po rokoch konečne vhodné i prírodné jazero, ktoré najnovšie ponúka i adrenalínový wakeboardingový park.

Vstupné: 

 • Dospelí – 5,90 €
 • Študenti – 4,90 €
 • Deti do 15 rokov – 3,90 €


https://www.instagram.com/p/BhtS8nznwBp/?taken-at=300944506

Športovo-rekreačné stredisko Drienok, Mošovce (stredné Slovensko)

Malé a nenápadné kúpalisko v obci Mošovce neďaleko známych Turčianskych Teplíc, v ktorých sa síce okúpete a zrelaxujete parádne, no oproti Drienku i niečo priplatíte. Prečo sa vlastne toto “dedinské” kúpalisko do nášho výberu dostalo? Nachádza sa totiž na úpätí Veľkej Fatry, neďaleko Gaderskej a Blatnickej doliny, ktoré sú najväčšími lákadlami tohto pohoria. Počas horúcej letnej turistiky tu za skutočne pár eur môžete po námahe poriadne schladiť hlavu a zrelaxovať. A to hneď v štyroch bazénoch.

Vstupné: 

 • Dospelí – 2 €
 • Deti – 1 €


Margita – Ilona (západné Slovensko)

Prehľad cenovo lákavých kúpalísk a aquaparkov na Slovensku budeme končiť na západnom Slovensku. Prvým tipom je obľúbené rekreačné stredisko Margita – Ilona, ktoré sa nachádza neďaleko Levíc pri Kalinčiakove. Margita – Ilona ponúka štyri termálne bazény a najnovšie i 71 metrov dlhý tobogan, v ktorom sa zabavia nielen deti, ale i dospelí. Pre tých, ktorí sa nechystajú na dovolenku do zahraničia, by mohla zaujímať i možnosť kempovania.

Vstupné: 

 • Dospelí – 4 € (Po-Pia) a 5 € (víkend)
 • Deti – 2,80 € (Po-Pia) a 3,80 € (víkend)


https://www.instagram.com/p/BXSCEoIDP-O/?tagged=margitailona

Santovka Wellness (západné Slovensko)

Ak sa vám Margita-Ilona nepozdávala, potom len o pár kilometrov ďalej nájdete obec Santovka. Práve tu sa nachádza unikátne termálne kúpalisko s geotermálnou vodou, nazvané Santovka Wellness. V Santovke nájdete okrem “bežných” bazénov – rodinného či plaveckého, i jedinečné miesta na relax. Sú nimi masážne travertínové vodopády a masážne trysky, kde svoje telo zregenerujete priamo pod prúdom napájaným z termálneho prameňa. Ďalším unikátom sú štyri sedavé travertínové bazény s neustále cirkulujúcou termálnou vodou, ktoré pripomínajú už turecké Pamukkale.

Vstupné: 

 • Dospelí – 5 €
 • Študenti (do 18 rokov) – 4 €
 • Deti (do 12 rokov) – 3 €

Dúha, Partizánske (západné Slovensko)

Kúpalisko Dúha je na slovenské pomery viac-menej moderným a novým areálom. Svoje brány otvorilo v roku 2000 a o pár rokov neskôr (2004) sa už stalo najlepším regionálnym kúpaliskom celej krajiny. Dúha láka na štyri bazény i tobogan a príjemné moderné prostredie.

Vstupné:

 • Dospelí – 4 €
 • Deti, študenti, dôchodcovia – 2,50 €


https://www.instagram.com/p/BHFoQaVDXFa/?tagged=kupaliskoduha

Termálne kúpalisko Komárno (západné Slovensko)

V Komárne sa nemusíte hádzať do Dunaja (ani by ste to radšej robiť nemali!). K dispozícii to je totiž za pár eur zaujímavé termálne kúpalisko. V roku 1967 tu narazili v hĺbke 1224 metrov na 54 °C  výdatný termálny prameň, ktorý je dnes zdrojom vody v bazénoch kúpaliska. Nájdete ich tu celkom sedem, z čoho je šesť vonkajších a jeden dokonca prestrešený.

Vstupné: 

 • Dospelí – 4,80 €
 • Deti – 3,80 €


https://www.instagram.com/p/BhHkOM-jXAH/?taken-at=357037499

Retro Thermal, Diakovce (západné Slovensko)

Obec Diakovce neďaleko Šale, ponúka návštevníkom cenovo atraktívne a prostredím príjemné termálne kúpalisko s názvom Retro Thermal. Nájdete tu dva bazény s termálnou vodou, pričom v tom plaveckom je umiestnený i zaujímavý prestrešený altánok. Okrem bazénov sú vám samozrejme k dispozícii športové ihriská či stravovacie služby, no nechýba ani možnosť kempovania.

Vstupné: 

 • Dospelí – 4 €
 • Deti, študenti, dôchodcovia – 2,50 €


https://www.instagram.com/p/BJTfi5GD3hL/?tagged=diakovce
Pozri aj: Zabudnite na chlór a špinu. V týchto slovenských biokúpaliskách zaplatíte za krištáľovo čistú vodu len pár eur

0
Uložiť článok
Komentovať