Ilu: World Bank/Datawrapper

Ste zvedaví, koľko turistov ročne navštívi našu krajinu? Sme na tom lepšie alebo horšie, ako naši susedia?

Možno ste sa aj vy toto leto rozhodli podporiť turistický ruch a slníte sa na preplnenej pláži v Chorvátsku. Alebo ste sa rozhodli dovolenkovať doma a vybrali ste sa do Tatier? Avšak aj tak sa zdá, že čoraz viac ľudí cestuje na dovolenku aj do zahraničia. Ak ste zvedaví, koľko zahraničných turistov navštívilo našu rodnú hruď a v ktorej krajine sveta nájdete najviac turistov, pozrite si nasledujúcu mapu. 

Dovolenka v zahraničí sa stáva pre dnešnú  generáciu mladých ľudí oveľa prístupnejšia, než to bolo v čase našich rodičov. Tí museli neraz na dovolenku v „Juhoške“ šetriť niekoľko rokov, a to bez ohľadu na to, že celá rodina sa tlačila v stane a žila na paštétach. No ako sme na tom v súčasnosti? Sú krajiny, do ktorých by sa asi dobrovoľne nevybral žiaden človek trpiaci sociofóbiou. Prečo? Pretože dovolenkára či turistu tu stretne doslova na každom kroku.

Na základe informácii Svetovej turistickej organizácie Wordbank, sa vytvorila interaktívna mapa, na ktorej môžeme vidieť, koľko turistov navštívilo jednotlivé krajiny v roku 2015. A ako vidíte, počet turistov siaha až k niekoľkým miliónom.

Na popredných priečkach sa v roku 2015 umiestnilo Francúzsko. Túto krajinu navštívilo viac ako 84 miliónov turistov. Asi si len ťažko pod Eiffelovkou vychutnáte kávičku v súkromí. Pravdepodobne vás bude obklopovať masa ľudí, ktorí tu prišli s takým istým úmyslom. Avšak verili by ste, že na Slovensku sa v tom istom roku premlelo 1 721 000 turistov? To nie je zlé, však? Treba však veriť, že tento trend bude rásť a naša krajina sa stane zaujímavou turistickou destináciou. Veď máme čo ponúknuť svetu.
A jedna pikoška na záver. Ak by sme porovnali počet turistov k počtu obyvateľov, tak najnavštevovanejšou krajinou by sa stal najmenší štát na svete – Vatikán. Tam počet turistov niekoľkonásobne prevyšuje počet obyvateľov.
indy100.com
Príbehy
0
Komentovať (0)