Foto: twitter.com (LaloDagach)

Samozrejme, že žiadny obyvateľ Severnej Kórey nesmie pochybovať o tomto tvrdení. Kim Čong-un vie všetko. Kim Čong-un má vždycky pravdu.

Keď niečo povie najvyšší vodca KĽDR, zvyšok sveta by o tom nemal pochybovať. Keď povie, že dokáže ovládať počasie, asi to naozaj bude tak. Samozrejme, tvrdíme to s poriadnou iróniou. No na podobné prehlásenia Severnej Kórey, ktorá si myslí, že je stred vesmíru, musíme byť imúnni. 

Toto bizarné prehlásenie o ďalšej superschopnosti Kim Čong-una svetu prezradila Severokórejská tlačová agentúra KCNA, ktorá má zrejme za úlohu propagovať (ne)poraziteľnosť vodcu. Postavenie Kim Čong-una v krajine, v ktorej vládne tvrdou diktatúrou, nemá ďaleko od božstva. Kto si zabudne čo i len utrieť prach na jeho portréte, ktorý musí visieť v každej domácnosti, skončí v pracovnom tábore. Spolu s ním aj celá jeho rodina.

Ak si to bude želať, dokáže kontrolovať počasiePri pohľade na fotografiu, na ktorej najvyšší vodca pózuje na vrchole aktívnej zasneženej sopky Päktusan neďaleko čínskych hraníc, asi vo vás nevyvolá žiadnu silnejšiu emóciu. Nevidíme na nej nič zvláštne, však? Avšak Severná Kórea to berie za dôkaz (ďalšej) nadprirodzenej schopnosti svojho vodcu. Akosi všetci zabudli na fakt, že táto hora je bežne cez zimu pokrytá vrstvou snehu. Podľa očitých svedkov môže za sneh práve Kim Čong-unova prítomnosť. Ešte úžasnejšie je to, že na vrchole najvyššej kórejskej hory je dokonale upravený a vôbec nevyzerá, že práve zdolal poriadny turistický výstup.Ani portál Washington Post si nenechal ujsť takúto novinku: „Keď sa objavil na vrcholku hory, tá sa zrazu pokryla snehom, bolo to nádherné. Tá krása bola dychvyrážajúca, nedá sa opísať slovami,“ tvrdí jeden z „očitých“ svedkov tejto udalosti.

Superhrdina

Ak sa vám táto správa zdá pritiahnutá za vlasy, obyvatelia Severnej Kórey musia veriť aj iným „zaručeným“ informáciách o nezvyčajných schopnostiach svojho vodcu. Veria, že sa naučil šoférovať už ako trojročný, (takmer sám) vynašiel superliek, ktorý jedným vrzom vylieči AIDS, ebolu, choleru a všetky ostatné choroby. Samozrejme, už na prvý pohľad to odporuje všetkému, čo sme sa učili na hodinách biológie. To však nie je všetko, podarilo sa mu nájsť roh jednorožca, ktorý mu dodáva silu.No čo by sa dalo čakať od slávneho dieťaťa ešte slávnejšieho (a despotickejšieho) vodcu Kim Čong-Ila? O ňom sa traduje, že sa naučil chodiť už ako trojtýždňový. A keď to tvrdia severokórejské médiá, tak to musí byť naozaj tak.

Dokáže Kim Čong-un naozaj ovládať počasie? Čo si o tom myslíte, to necháme už na vás.

Pozri aj: Severná vs. Južná Kórea. Pozrite si fotografie, ktoré ukazujú, aké neskutočne rozdielne môžu byť dve susediace krajiny

independent.co.uk
Príbehy
0
Komentovať (0)