Foto: MovieStillsDB

Keanu v tom má jasno. Nie Matrix, Constantine alebo mnohé iné — štvrtý John Wick je najťažším filmom, na akom kedy pracoval.

Vidieť sme ho mohli už v desiatkach filmov prešpikovaných efektami i náročnými akčnými scénami. Žiaden z nich sa však podľa jeho vlastných slov nevyrovná práci na štvrtom filme v divákmi obľúbenej akčnej sérii John Wick.

Článok pokračuje pod videom ↓

Herec Keanu Reeves je hollywoodskym miláčikom a len veľmi ťažko by sa medzi verejnosťou hľadali nejakí jeho neprajníci. Samozrejme, nie všetky filmy, v ktorých účinkuje, respektíve účinkoval, sa dočkali len pochvál, no len málo zlého sa naňho dá na internete nájsť.

Promo fotografia z filmu John Wick 3: Parabellum. Foto: MovieStillsDB

Najťažší film, na akom kedy pracoval

58-ročný dobrák Keanu má ale aj napriek všetkému dobrý nos na trháky a úspešné snímky, a jednou z takých je nepochybne aj akčná séria John Wick, ktorej štvrtý diel je aktuálne vo fáze produkcie. Ako podľa portálu Comic Book nedávno uviedol na diskusii brazílskom stretnutí Comic Con Experience 2022, práve štvrtý John Wick je podľa herca najťažším filmom, na akom kedy pracoval.

Pri pohľade na Reevesovu filmografiu si možno poviete, že ten človek už pri práci na jednotlivých filmových projektoch okúsil snáď všetko. To však, aspoň teda podľa neho samotného, nie je tak úplne pravda. Svedčia o tom najmä jeho vyjadrenia o práci na fanúšikmi očakávanom filme John Wick 4.

John Wick: Kapitola 4 príde do kín na jar 2023. Foto: MovieStillsDB

„Ak sa bavíme o akcii, ide o najťažší film, na akom som kedy pracoval. Práve to ale z neho robí dobrý film,“ prezradil Keanu prítomným fanúšikom a novinárom na brazílskom Comic Cone.

John Wick 4 v kinách už čoskoro

Veľa o projekte, samozrejme, prezradiť nemohol. Doplnil ale, že toto všetko zahŕňa napríklad zložité akčné pasáže v bojových scénach priamo v cestnej premávke, ktoré vznikali v uliciach Paríža.

Štvrtý John Wick nás podľa Reevesa zavedie do všetkých kútov sveta, čomu budú prináležať aj rôzne akčné scény vo filme. O tom, že o akciu v novom Johnovi Wickovi núdza nebude, svedčí aj prvý zverejnený trailer, ktorý sa na internete objavil pred pár týždňami a žne jednu chválu za druhou.

Fanúšikovia obľúbeného kanadského herca už teraz film častujú rôznymi prezývkami. Zo všetkých najviac vyčnievajú označenia za „masterpiece“ a za „jeden z najlepších akčných filmov dekády“.

Premiéra filmu John Wick: Kapitola 4 (John Wick: Chapter 4) je v našich končinách naplánovaná na 30. marca 2023. Okrem Keanu Reevesa v ňom uvidíme aj mená ako Laurence Fishbourne, Ian McShane, Lance Reddick, Rina Sawayama, Donnie Yen, Bill Skarsgård a ďalších.

Najnovšie články