Foto: unsplash/pixabay

Takéto podmienky len tak ľahko nenájdete.

Pri otázke aké výhody nám ponúka náš zamestnávateľ, sa často musíme poriadne zamyslieť. Buď nás nenapadne nič konkrétne, alebo sme jednoducho spokojní s tým, že výplata nám na účet príde vždy. A niekoľko málo z nás možno dostáva aj koncoročné bonusy. Viete si však predstaviť, že by vám šéf oznámil, že chce, aby ste boli v práci spokojní a dá vám plno výhod vrátane akéhosi vreckového na dovolenku?

Opýtajte sa svojho šéfa, prečo nemáte viacero výhod. Ak sa vám rozhodne odpovedať, bude to zrejme niečo v zmysle, že na to nie je dostatočný rozpočet a ledva vychádzate s tým, čo máte. Výhovorka riaditeľa Jasona Frieda zo spoločnosti Basecamp je však úplne iná – on už zamestnancom dal všetky výhody, na ktoré by ste si spomenuli.

Veľmi rád by som ľuďom dával viac a viac vecí, aby boli šťastní a spokojní. No už mi dochádzajú nápady,“ vyjadril sa. Základným prístupom spoločnosti  k zamestnaneckým výhodám je považovať životnú úroveň za najvyššiu prioritu. Namiesto obáv o to, koľko produktívnejších zamestnancov bude, alebo koľko dodatočných príjmov daná výhoda prinesie, Fried vidí ich silu v samotných výhodách.

Pixabay

Zamestnanci tak okrem štedrého platu, plánu zdravotnej starostlivosti či financií na sporenie na dôchodok každoročne dostávajú vyše 4000 eur na dovolenku, vyše 80 eur na domáce masáže, príspevok viac ako 80 eur na čerstvé výrobky, 16 týždňov platenej materskej dovolenky a povinné voľno každé tri roky. Okrem toho majú počas leta pracovný týždeň skrátený na štyri dni, teda len 32 odpracovaných hodín.

Dôvod, pre ktorý si to môžu dovoliť, je veľkosť firmy – nájdete tu len viac ako 50 zamestnancov. Okrem toho nemajú žiadnych zbytočných funkcionárov a fungujú tak omnoho voľnejšie. Akýkoľvek nápad na nové výhody je vždy vítaný, všetci o ňom zahlasujú a ak sa väčšine páči, je schválený. „V podstate ak si ľudia zažiadajú o niečo rozumné, dáme im to,“ tvrdí riaditeľ.

Podobnou cestou výhod sa počas posledných rokov uberá viacero firiem. Netflix v roku 2015 zaviedol platenú materskú dovolenku, ktorá môže trvať celý jeden rok. Dúfajme, že sa podobné kroky rozšíria aj medzi slovenskými zamestnávateľmi. Spokojní zamestnanci sú výkonnejší a nemajú ani dôvod meniť prácu.

Pozri aj: Mapy, ktoré buď naštvú, alebo rozosmejú každého Európana. 15+ vtipných máp, ktoré zobrazujú stereotypy európskych krajín

businessinsider.com
Uložiť článok

Najnovšie články