Foto: SITA-AP

V stredu večer stredoeurópskeho času sa rozhodol spor medzi Deppom a Amber.

Trvalo to dlhých šesť týždňov, čo bývalí manželia Johnny Depp a Amber Heard stáli pred súdom a riešili nekonečné množstvo obvinení z násilia, o ktorých hovorila známa herečka. V stredu však súd rozhodol v prospech Deppa, pričom Amber nariadili zaplatiť 15 miliónov dolárov. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Johnny Depp sa po výhre v súdnom spore s bývalou manželkou môže tešiť na odškodné vo výške 15 miliónov eur. Súd nariadil túto platbu Amber Heard z dôvodu ohovárania špičkového hollywoodskeho herca. Amber (36) dostane tiež odškodné, no „len“ v hodnote dvoch miliónov. Súd ho nariadil Deppovmu tímu za urážky zo strany hercovho právnika.

Foto: SITA/AP

Celý šesť týždňov trvajúci proces, ktorého súčasťou boli televízne prenosy z pojednávaní, sledovali fanúšikovia Deppa (58) po celom svete, mnohí aj priamo v súdnej sieni. V jeho priebehu vypovedali desiatky svedkov vrátane osobných strážcov, predstaviteľov Hollywoodu, agentov, expertov, lekárov, priateľov a príbuzných oboch bývalých manželov.

Pokuta, ktorú bude ťažko zaplatiť

„Porota mi vrátila život,“ reagoval na verdikt prostredníctvom Instagramu Johnny Depp, ktorý sa na stredajšom pojednávaní súdu vo Fairfaxe v štáte Virgínia osobne nezúčastnil.

Proces by teda mal byť zo súdnej strany uzatvorený, no prichádza ďalšia, pre Amber rozhodne nepríjemnejšia časť. Súd jej za ohováranie a pošpinenie Deppovho mena udelil povinnosť zaplatiť hercovi 15 miliónov dolárov. Problém však je, že jej majetok je podľa portálu Celebritynetworth vo výške 8 miliónov dolárov.

Foto: SITA-AP

Rovnaký portál si z Amber dokonca vystrelil tak, že k jej menu uviedol hodnotu majetku v hodnote mínus osem miliónov dolárov. Americká herečka mala v minulosti pomerne vynášajúce televízne projekty, pričom na vrchol patrila jej rola v kultovom filme z dielne DC Comics, Aquaman.

Amber sa má objaviť aj v pokračovaní filmu, za ktorý má zinkasovať 2 milióny dolárov. Ak by sa príbeh o kráľovi oceánov, ktorého hrá Jason Momoa, rozšíril aj o tretiu časť, Heard by sa z nej ušli až štyri milióny. Teraz sú však tieto informácie špekulatívne, keďže proti jej vystúpeniu v druhej časti, ktorá má premiéru v marci 2023, sa teraz búri množstvo fanúšikov.

Ak sa teda k majetku Amber prirátajú dva milióny z odškodného, stále musí niekde zohnať ďalších päť, aby právoplatne splatila svoj súdny dlh voči Deppovi, s ktorým tvorila manželský pár od roku 2015, no vydržalo im to len necelé dva roky.

0
Uložiť článok
Komentovať