Foto: Instagram.com

Jánošíkové diery sa zmenili na ľadové kráľovstvo.

Záver tejto zimy priniesol mínusové teploty, ktoré potrápili a prekvapili celé Slovensko. Odzrkadlilo sa to aj na prírode a aj na jednom z najkrajších miest Slovenska, Jánošíkových dierach.

Článok pokračuje pod videom ↓

Z vodopádov sa stali ľadopády a toto miesto vďaka zime nabralo úplne iný rozmer – vzniklo ľadové kráľovstvo a vďaka nemu aj množstvo krásnych fotografií, ktoré vám možno podobne ako nám, vyrazia dych.

O Jánošíkových dierach

Jánošíkove diery je systém tiesňav, roklín a kaňonov v Krivánskej Malej Fatre, ktorý pozostáva celkovo z troch častí: Dolné diery, Horné diery a Nové diery. Tento kaňonovitý systém do tvrdej skaly sformoval Dierový potok a trvalo mu to veľmi, veľmi, veľmi dlho.

V celej oblasti sa na toku potoka vytvorilo celkovo viac ako 20 vodopádov s výškou od 1 do 5 metrov. Jánošíkove diery sú domovom mnohých vzácnych a ohrozených zvierat i rastlín. Vďaka vysokým kaňonovitým stenám a neustálej trase popri potoku je v Dierach príjemne chladno aj počas horúcich letných dní. Toto miesto je jednoducho jedno z najideálnejších plánov na víkend.

Pozri aj: Len málokto dokáže vyriešiť tento rýchly kvíz o slovenských pohoriach na 100%. Zvládneš to práve ty?

Najnovšie články