Foto: CC Flickr.com (Kyle Pearce), Screenshot (Youtube.com/ EyeSkyDrone)

Čo si predstavíte pod pojmom veľký bazén?

Na Slovensku máme jeden z najväčších bazénov v Bešenovej. Nech sa však snažíme akokoľvek, so svetom sa porovnávať nemôžeme. V čilskom rezorte San Alfonso del Mar totiž nájdete jeden z najväčších bazénov sveta. A ten je tak veľký, že by ste sa na ňom pokojne mohli plaviť na lodi a nikoho by ste pritom neobmedzovali.

Keďže tu táto možnosť v skutočnosti je, väčšine návštevníkov je jasné, že by ju nevyužil len hlupák. A tak sa vám celkom bežne môže stať, že pri plávaní v tomto monštruóznom bazéne vás minie malý čln. Rezort ponúka omnoho viac aktivít a v kombinácii s dokonalým juhoamerickým počasím, to je naozaj raj na Zemi. Poďme sa však najprv bližšie pozrieť na zmieňovaný bazén.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa 💗Viajando A Mi Estilo💕 (@viajandoamiestilo),

100 olympijských bazénov

Nachádza sa v rezorte San Alfonso del Mar, ktorý leží v meste Algarrobo. Šialený bazén sa rozpína na dĺžku jedného kilometra a zaberá pritom plochu osem hektárov. To je naozaj ohromujúce. Netreba zabúdať na to, že je naplnený 250 miliónmi litrami vody, čo sa rovná stovke olympijských bazénov. V súkromnom rezorte si však za takúto atrakciu aj poriadne zaplatíte.

Wikimedia (Bjørn Christian Tørrissen)

San Alfonso del Mar ale ani zďaleka nie je iba o obrovskom bazéne. Rezort umožňuje svojim návštevníkom plavbu na kajaku, potápanie či aqua fitness. Tiež tu nájdete jedinú strešnú pláž v Južnej Amerike. Tá sa nachádza v sklenenej pyramíde a nechýba tu ani vyhrievaný piesok, ktorý je však v týchto rajských podmienkach v podstate zbytočný.

unilad.co.uk
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )