foto: Unsplash

Ešte nie ste rozhodnutí, akú pláž navštívite toto leto? Pozrite si najkrajšie európske pláže, ktoré vás inšpirujú k výberu tej správnej pre vás.

Zaboriť si bosé nohy do snehobieleho piesku, dýchať teplú vôňu prímorska a nechať sa ovlažiť pokojnými vlnami rozprávkovo tyrkysového mora. Takéto miesto je možno bližšie, ako ste si mysleli. Európa ukrýva pláže, ktoré by ste mali navštíviť toto leto.

Portál europeanbestdestinations.com každoročne zostavuje zoznam najkrajších pláži v Európe. Za tie najčarovnejšie hlasujú tisícky ľudí z rôznych krajín sveta. Tu sú ukážky pláží, ktoré pyšne obsadzujú prvé miesta v obľúbenosti.

Pláž Pasjača

Cavtat – Konavle Region

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa European Best Destinations (@europeanbestdestinations),

Táto pláž je vzdialená len 30 minút od preslávenej “perly Jadranu”, Dubrovníka, známeho aj vďaka natáčaniu filmu Game of Trones. Nachádza pri dedinke Popovići, v regióne Konavle, ktorý patrí k najkrajším v Chorvátsku. Aby ste sa dostali k morským vlnám, musíte prekonať 250 metrový výškový rozdiel. Neľahká prístupová cestička cez skaly má ale aj svoje výhody. Miesto je pokojné a tiché, bez huku z okolitých disco barov, ktoré tam mimochodom nenájdete.

Pláž Nerja

Nerja – Andalúzia – Španielsko

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa ParkIt (@parkitmovement),

Romantické pobrežie Andalúzie, jedno z najkrajších miest v Španielku, to je miesto, kde sa nachádza pláž Nerja. Je súčasťou veľkej pláže Burriana, vzdialenej len hodinu cesty od letoviska v Malage. Považuje sa za najkrajšiu pláž v okolí tohto letoviska, schovaná v zátoke a obklopená mohutnými skalnými útesmi.

Pláž Nugal

Tucepi – Makarska – Chorvátsko

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Armani (@the_unplanned_travels_nofilter),

Opäť chorvátska pláž, ktorá je považovaná za jednu z najkrajších. Nachádza sa na Makarskej riviére, dobre utajenej pred masovou návštevou turistov. Možno aj práve preto, že je čiastočne nudistická. Je to malý kúsok raja s pokojnou atmosférou.

Pláž Porthminster

St Ives – Cornwall – Anglicko

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Emma Louise (@emmalouiseartstitch),

Ešte nikdy ste neuvažovali o Anglicku ako o letnej prímorskej destinácii? Možno by ste mali začať premýšľať o návšteve juhozápadného pobrežia anglického grófstva Cornwall. Nádherných piesočných pláži. Starý prímorský prístav St Ives si podmanil návštevníkov svojimi čistými modrými vodami a jemným pieskom. Do St Ives prichádza mnoho umelcov, aby tu načerpali inšpiráciu pre svoje diela.

Ostrov sv. Mikuláša

Budva – Čierna Hora

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa PLAJJ (@plajlar),

Ostrov Sv. Mikuláša je jeden z najmenších v Európe a zároveň jeden z najkrajších. Nachádza sa len pol hodiny od letiska Tivat v Čiernej Hore, oproti krásnemu mestu Budva. Pláže tohto malého ostrova sú známe svojou malebnosťou, teplou tyrkysovou vodou, obklopené zvlnenými kopcami.

Cala Sa Boadella

Lloret de Mar – Španielsko

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Ramon Fernandez (@ram0n7),

Cala Sa Boadella sa nachádza hodinu a pol od mesta Barcelona. Nájdete tu teplý piesok a čistú priezračnú vodu. S istotou tu nájdete aj ľudí bez plaviek. Táto je pláž je totiž nudistická.

Cape Drastis

Ostrov Korfu – Grécko

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Nikola Nováková (@_dronology_),

Grécke pláže sú známe asi takmer každému, menej známa je ale pláž Cape Drastis na ostrove Korfu. Vzdialenej len 5 km od krásneho mestečka Sidari. Je to výnimočné miesto v malej zátoke, ku ktorému vedie kamenistá cestička uprostred prírody.

Pláž Saleccia

Casta – Korzika

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa ZekiKavu (@zekikavu),

Pláž Saleccia sa nachádza na juhu ostrova krásy, Korzike. Horšia prístupová cesta chráni tento výnimočný raj pred masovým návalom turistov. Môžete tu ľahko nadobudnúť pocit, že ste tam sami. Avšak nie až tak celkom sami. Neďaleko toho tichého romantického miesta nájdete aj malý útulný kemp.

Pláž Bestouan

Cassis – Francúzsko

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Cal_christophe (@cal_christophe),

Pláž Bestouan je skvelou voľbou pre tých, ktorí hľadajú krásne pláže a zátoky obklopené prírodou zaliatou slnkom. Považuje sa za perlu francúzskej riviéry. Môžete si užívať mnohé pláže a zátoky s výhľadom na idylický vidiecky prístav Cassis.

Pláž Numana Alta

Numana – Ancona – Taliansko

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Giovanni Genco (@gianni7545),

Ak hľadáte miesto, kde ochutnáte výborné gastronomické skvosty, lahodnú osviežujúcu zmrzlinu a zároveň nedotknuté miesto s vôňou borovíc, na pláži Numana Alta ho nájdete. Dedinka Numana sa nachádza uprostred národného parku Conero. To z nej robí veľmi pokojné miesto, kde môžete tráviť čas bádaním prírodných krás. Alebo nerušene čítať knihy, ktoré si vždy so sebou nosíme a takmer nikdy sa k nim nedostaneme.

europeanbestdestinations.com
6
Uložiť článok
Komentovať