maxpixel.net

Spoločnosť Microsoft vyzýva, aby ste prešli na používanie modernejšieho prehliadača.

Ešte stále existuje množstvo podnikov a firiem, ktoré využívajú Internet Explorer, napriek tomu, že existuje celý rad rýchlejších a lepších alternatív. Spoločnosť Microsoft by chcela, aby si jeho používatelia zvolili niektorú z novších alternatív.

Dôvodom jeho používania môže byť, že zastaraný prehliadač podporuje staršie webové aplikácie. To znamená, že pri prechode na nový, by ich bolo nutné prepracovať a na to by firmy museli vynaložiť svoj čas a isté financie.

Foto: Pixabay

No spoločnosť Microsoft trvá na tom, aby začali používať novšie prehliadače. Chris Jackson, expert na kyberbezpečnosť pre Microsoft, vo svojom blogu informoval o nebezpečenstve používania programu Internet Explorer ako predvoleného prehliadača. Vysvetlil, že mnoho firiem má takzvaný „technický dlh.“ To znamená, že si vyberajú najjednoduchšie a najpohodlnejšie možnosti namiesto tých, ktoré by boli z dlhodobého hľadiska najvhodnejšie.

Spoločnosť Microsoft sa rozhodla obmedziť technický dlh, ktorý vznikol v dôsledku používania Internet Exploreru. V súčasnosti už väčšina vývojárov ani nezahŕňa do svojich testovaní kompatibility, pretože ho už takmer nikto nepoužíva. A celkovo sa považuje za chytrejšie a bezpečnejšie používať novší prehliadač.

Foto: Pixabay

Modernejšie alternatívy

Ďalším dôvodom je, že spoločnosť Microsoft odstavila Internet Explorer už v roku 2015 a vývojári ho momentálne už vôbec neberú do úvahy. Microsoft ponúka viacero možností, akými sú napríklad prehliadač Microsoft Edge. Pre používateľov sú dostupné tiež Mozilla Firefox, Chrome alebo Opera.

engadget.comtechcommunity.microsoft.com