Ilustračná foto: Profimedia

Namiesto zistenia toho, ktorý miešok je najatraktívnejší, sa ukázalo niečo iné.

Mužské semenníky a miešky sa stali predmetom mnohých výskumov či štúdií. Tentoraz sa v Nemecku pozreli na ich atraktívnosť z pohľadu žien, aj mužov. Štúdia publikovaná v Journal of Cosmetic Dermatology prišla so skutočne zaujímavými výsledkami. Ako uvádza Mail Online, ukázala, že nič také, ako príťažlivé miešky zjavne neexistuje. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Spomínanej štúdie sa zúčastnila vzorka 374 žien, ktorých priemerný vek bol 25 rokov a 279 mužov s priemerným vekom 27 rokov. Spájalo ich to, že väčšina z nich mala za posledného polroka sex, a taktiež na internete pozerala porno.

Ilustračná foto: Unsplash

Hodnotili fotky mieškov

Prebiehala nasledovne — zúčastnení dostali fotografie štyroch mieškov z deviatich rôznych uhlov, čo znamená celkovo 36 fotiek. Ich úlohou bolo udeliť im hodnotenie. Najmenej -3 mali dostať „veľmi neatraktívne“ a naopak +3 „veľmi atraktívne“. Ak by ste si ale mysleli, že nejaký miešok s náskokom vyhral a stal sa tým naj, asi vás sklameme.

Výsledky štúdie môžu byť prekvapivé v tom, že ukázali, že žiadny z mieškov nebol respondentmi vnímaný vyslovene ako atraktívny. A ženy aj muži hodnotili miešky skôr neatraktívne.

Penis je atraktívnejší

U žien spozorovali aj rozdiely vo vnímajú penisu a mieška. Kým pri penise je podľa starších štúdií jeho veľkosť spájaná s mužnosťou, pri miešku to neplatí.

Autori štúdie si to vysvetľujú buď tým, že miešok jednoducho nie je z pohľadu žien taký významný, alebo mohol ovplyvniť tento úsudok aj fakt, že pri fotografiách sa nekládol dôraz na ich veľkosť, čo by podľa ich teórie mohlo mať v tomto prípade vplyv na hodnotenie.

Uložiť článok

Najnovšie články