Reprofoto: YouTube (Brittany Turner)

Tento trend nemusí byť takou zábavou, ako sa možno na prvý pohľad zdá. Virálna hra má na svedomí život viacerých mladých ľudí.

Na internete sa opäť začala šíriť nebezpečná hra, do ktorej sa zapája množstvo študentov a mladých ľudí. Nejde však iba o nevinný žart. Kvôli nej totiž prišlo o život už viacero ľudí. 

Princíp hry s názvom „choking game“ je čo najdlhšie zadržať dych a nedýchať, či už dobrovoľne, alebo s pomocou niekoho iného. Jej hlavným cieľom je upadnúť do bezvedomia. Celý tento priebeh je navyše natáčaný na video a následne uverejnený na sociálnych sieťach.

Podľa The Courier- Mail rodičia z Kelvin Grove State College, upozornili riaditeľa školy na šíriacu sa hru medzi ich deťmi. „Na sociálnych sieťach a Youtube sa nachádza viac ako 36-miliónov výsledkov súvisiacich s touto hrou. Niektoré dokonca obsahujú aj návod, ako ju „správne“ hrať. Som si vedomý toho, že niektorí z našich študentov sa s touto hrou stretávajú,“ hovorí riaditeľ Chrissie Coogan v upozornení, ktoré poslal rodičom žiakov školy.

Táto hra totiž nie je iba nevinnou zábavou. Vyžiadala si už viacero obetí. Jednou z nich bolo napríklad iba 15- ročné dievča z Queenslandu, ktoré takto tragicky prišlo o svoj život. Vládna agentúra Queensland Health vydala upozornenie súvisiace s hrou. Okrem nebezpečenstva udusenia totiž hrozí aj závažné poškodenie mozgu.

„Keď sa človek dusí, jeho mozog sa v skutočnosti začína vypínať.“ Preto tieto možné riziká spojené s kómou, dlhodobým poškodením mozgu alebo v najhoršom prípade, smrťou, nestoja za to. Odbúravanie prietoku krvi do mozgu spôsobuje, že sa do mozgu nedostane kyslík.

V septembri 2016 sa táto hra stala osudnou iba pre 11- ročného chlapca z Južnej Karolíny. Garrett Pope študoval na Brisbane Catholic school, kde prišiel do kontaktu s touto smrteľnou hrou. „Moja rodina nikdy necítila takú bolesť. Prosím, rozprávajte sa so svojimi deťmi a urobte všetko pre to, aby ste predišli podobnej tragédii. Chýba nám.“ Garrettov otec sa po synovej smrti rozhodol ostatných upozorniť na sociálnych sieťach.

Aj keď si niekto môže myslieť, že je táto hra zábavnou, nie je tomu tak a môže mať naozaj tragické následky. Preto by sme naozaj mali byť opatrní. Ak aj niečo možno vyzerá na prvý pohľad ako zábava, v skutočnosti to môže skončiť oveľa horšie.

unilad.co.uk
Uložiť článok

Najnovšie články