Foto: Instagram, Facebook

Modrá Veľryba - nebezpečná hra, ktorej prepadajú mladí ľudia na sociálnych sieťach, sa spomína v súvislosti s dvomi samovraždami na Slovensku. Teraz sa bývalá hráčka hry rozhodla prehovoriť o hrôzach, ktorými si v hre prešla.

Štrnásťročná Dominika, ktorá hru vyskúšala, prehovorila o svojich skúsenostiach a o situácii, do ktorej sa dostala, keď sa rozhodla s hrou skončiť. Jej rozprávanie pripomína zvrátený horor.

Dominika prešla prvými tromi úlohami, ktoré od nej žiadal kurátor (človek, ktorý vás hrou sprevádza a zadáva vám úlohy). Údajne spolu komunikovali po anglicky na ruskej sociálnej sieti Vkontakt. Keď sa Dominika rozhodla po prvých troch úlohách prestať, začal sa jej kurátor vyhrážať.

Slová Dominiky znejú hrozivo: „Bojím sa úplne všetkého, bojím sa toho, čo mi píšu, bojím sa ich telefonátov. Bojím sa to ukončiť a bojím sa hrať ďalej. Myslím pri tom hlavne na moju rodinu, nechcem im svojim konaním ublížiť, inak mi je to už jedno,“ hovorí rezignovane.

Pixabay
Pixabay

Keď sa rozhodla s hrou prestať, kurátor jej najprv vynadal a povedal, že musí poslúchať. „Nájdem si ťa, ublížim ti, zabijem ťa!“ zneli vyhrážky kurátora. Hrozby sa nevzťahovali len na ňu ale aj na jej rodinu a blízkych. „Viem všetko o tvojej rodine a priateľoch, viem tvoje meno a dátum narodenia.“ K týmto informáciám sa kurátor hry pravdepodobne dostal vďaka jej profilu na sociálnej sieti.

Facebook
Facebook

Účet na sieti Vkontakt už Dominika zmazala. Aby zahladila stopy, zmazala aj mail, pomocou ktorého si účet vytvorila. Stále ale majú jej telefónny kontakt. Na telefón jej nedávno volalo číslo s americkou predvoľbou. Hovor neprijala a zvažuje aj zrušenie SIM karty.

O svojej skúsenosti s hrou sa rozhodla prehovoriť aby varovala ostatných. „Nezačínajte to hrať, ani zo zvedavosti! Skončiť s veľrybou je veľmi ťažké,“ znie Dominikin odkaz svetu, ktorá na vlastnej koži zistila, ako rýchlo sa táto hra vie vymknúť človeku spod kontroly.

Pozri aj: Keď ju vyhráte, spáchate samovraždu. Na sociálnych sieťach sa objavila nebezpečná hra Modrá veľryba

interez.sk (Martin Majdák) ttn.nova.cz/…/zpoved-prvni-ceske-obeti-modre-velryby-takhle-me-vydiralin.nova.cz

Najnovšie články