Ilustračné foto: pxhere.com

Očakávaný úspech sa k mladej modelke nedostavil.

Sociálne siete majú v dnešnej dobe neuveriteľnú moc. Ľudia po celom svete sa stávajú na nich závislí a nedokážu si bez nich predstaviť ani jediný deň. Ešte horším príkladom je, keď do ich života zasahujú natoľko, že ovplyvňujú bežné fungovanie. To je prípad aj mladej blogerky, ktorá pre lajky dokázala zničiť aj starú pamiatku a videom sa pochváliť na Instagrame. 

Pred niekoľkými dňami sme vás informovali o tragickom prípade tínedžerky, ktorá si vzala svoj život po hlasovaní v ankete na Instagrame, v ktorej sa pýtala, či má spáchať samovraždu. Ľudia na internete si mnohokrát ani neuvedomujú, aké môže mať ich jedno kliknutie moc. Až 69% hlasujúcich totiž bolo za, tak sa dievča rozhodlo ich požiadavku naplniť.

Smutné sú aj prípady, v ktorých sú blogeri schopní urobiť pre virtuálnu “slávu” čokoľvek. Ich hlavným cieľom je totiž najmä zaujať a získať čo najviac followerov a lajkov k príspevku.

View this post on Instagram

Fot. @hiadtftwlmth A Miki nie ma insta

A post shared by Julia Słońska (@juliaslonskaa) on

Julia Słońska si chcela ľudí na internete získať nie práve najvhodnejším spôsobom. Uverejnila video, v ktorom znehodnocuje historickú, 200-ročnú anjelskú sochu vo varšavskom Swiss Valley parku. Jej vandalizmus siahal až tak ďaleko, že sa jej napokon podarilo soche odlomiť nos.

Namiesto úspechu obrovský odpor

Ako informoval portál Unilad, tento bezočivý čin nezostal bez povšimnutia. Očakávané obdivné reakcie na video predbehlo odsúdenie, ktoré viedlo až k tomu, že muselo byť odstránené a rovnako aj profil na Facebooku zablokovaný. S takýmto scenárom však Julia pri jeho zverejňovaní videa určite nepočítala.

View this post on Instagram

📸 @dolegowski_

A post shared by Julia Słońska (@juliaslonskaa) on

Blogerka sa nedávno objavila v kampani pre spoločnosť mBank. “Takéto konanie určite nepodporujeme. Príslušné orgány by sa týmto prípadom mali určite zaoberať.” Banka po tomto incidente zvolila očakávané stanovisko a vydala vyhlásenie, v ktorom činy mladého dievčaťa odsúdila. “Pokiaľ ide o to, čo herečka robí niekoľko týždňov po skončení spolupráce, je to jej osobné rozhodnutie. Do ďalších projektov ju však zapojiť neplánujeme,” uviedol hovorca mBank na Instagrame.

Svoj čin oľutovala

Video si síce pozrelo tisíce ľudí, no namiesto pribúdajúcich obdivovateľov, pribudli najmä negatívne reakcie a ostrá kritika. Ako uvádza Unilad, dievča svoj čin ľutuje. “Som hlúpa. Nebudem hovoriť, čo ma k tomu viedlo, pretože je to moja súkromná vec, ale naozaj sa chcem všetkým ospravedlniť.” Aby sa však vyhla ďalším negatívnym reakciám, komentáre v jej príspevkom na Instagrame už nepridáte.

Pozrite si zábery zo stiahnutého videa, ktoré vyvolali v ľuďoch obrovské rozhorčenie

unilad.co.uk
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )