Obľúbená sociálna sieť Instagram urobila v priebehu pár dní dve významné zmeny.

Ak ste si v posledných dňoch zapli Instagram na svojich smartfónoch, mohli vás tam prekvapiť dve veci. Jednou je tmavý režim a druhou je odstránenie sledovania aktivity svojich followerov.

Tmavý režim

Instagram sa pridal k mnohým ďalším aplikáciám, ktoré už s tou funkciou prišli. Podmienkou pre to, aby ste tmavý režim mali tiež, je mať, samozrejme, najaktuálnejšiu verziu Instagramu a mať operačný systém Android 10 či iOS 13. Instagram funguje aj v prípade Androidu 9, ak váš smartfón podporuje tmavý či nočný režim v základných nastaveniach.

Tmavý režim si totiž neaktivujete v Instagrame, ale musíte si ho zapnúť v systémových nastaveniach svojho vlastného smartfónu, čím sa celé prostredie zmení do tmavej farby. V takom prípade sa zmení aj aplikácia Instagram.

Sledovanie aktivity svojich priateľov

Ďalšou zmenou je tiež to, že už nebudete môcť sledovať aktivitu svojich priateľov na Instagrame. Mnohí o tejto funkcií možno ani nepočuli, no ak ste klikli v aplikácii na ikonu srdiečka, mohli ste sa preklikať na svojich priateľov a zistiť, aké príspevky označili, že sa im páčili.

Ako uvádza portál TechCrunch, táto funkcia nebola veľmi využívaná, navyše podporovala stalkerov k aktivite sledovania iných ľudí. U užívateľov tiež táto funkcia mohla spôsobovať pocit menejcennosti, keď videli, že ich priatelia lajkovali iné príspevky, ale ich nie.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa interezsk (@interezsk),

Užívatelia sociálnej siete si tiež neuvedomovali, že ich aktivita môže byť takto ľahko sledovaná inými užívateľmi. Odteraz je ale tejto funkcii koniec.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )