Foto: Unsplash

Obľúbená sociálna sieť si pripomína svoje začiatky.

Obľúbená sociálna sieť Instagram v týchto dňoch oslavuje 10. výročie svojho vzniku. Tento veľký míľnik sa však nerozhodla osláviť redizajnom, ako to mnohé obľúbené internetové spoločnosti zvyknú robiť, ale novou aktualizáciou aplikácie. A tá toho ukrýva viac ako len opravu bugov.

Ako pripomína web The Verge, Instagram sa prvýkrát svetu predstavil 6. októbra 2010, vtedy ešte len ako mobilná aplikácia určená na úpravu fotografií. Postupne sa však z tejto aplikácie stal veľký web a sociálna sieť, ktorá preslávila stovky tisíc, dovtedy neznámych, ľudí. Dnes je Instagram platformou, ktorá dokáže ovplyvňovať milióny ľudí vo všetkých kútoch sveta a patria jej prvenstvá na viacerých frontoch. Toto všetko pritom jej zakladatelia dokázali za pomerne krátky čas.

Aktualizácia s darčekom

Pri príležitosti svojich 10. narodenín sa Instagram rozhodol užívateľom pripraviť malé prekvapenie v podobe aktualizovanej mobilnej aplikácie. Do nej okrem tradičných vylepšení funkčností a opráv systémových chýb pridal aj jeden malý darček navyše. Užívateľom umožní zmeniť ikonu aplikácie, ktorá pripomenie staré časy Instagramu.

Foto: Instagram (reprofoto Interez.sk)

Na výber je 13 rôznych dizajnov ikony, vrátane tých, ktoré Instagram využíval v minulosti. Na to, aby vám zmena ikony fungovala, musíte mať nainštalovanú aktuálnu verziu aplikácie. Následne je potrebné prejsť do nastavení aplikácie, posunúť dole, po čom sa objaví niekoľko emotikon s oslavnou tematikou a keď sa prescrollujete na správnu úroveň, objaví sa možnosť zmeny ikony aplikácie. Návod si môžete pozrieť aj vo videu nižšie.

Na mesiac pre iOS aj Android

Možnosť zmeny dizajnu aplikácie funguje ako na iPhonoch (v redakcii sme skúšali na iPhone SE (2020) s operačným systémom iOS 14.0.1), tak aj na smartfónoch s operačným systémom Android (v redakcii sme testovali na verzii Android 9). Ako informoval web The Verge, môže sa stať, že na niektorých zariadeniach sa ikona zatiaľ nebude dať zmeniť. Nastaviť si ľubovoľnú ikonu z 13 ponúkaných bude možné počas nasledujúceho mesiaca.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )