Foto: moviestillsdb

Občas sa zdá, akoby influenceri nepoznali hranice.

Zaplavujú ulice, na ktorých strávia fotografovaním celé hodiny bez ohľadu na to, že tam žijú bežní obyvatelia. Kvôli fotografiám stvárajú nebezpečné kúsky a objavia sa všade tam, kde by si mohli získať zopár nových odberateľov. Mimoriadnej obľube influencerov sa „tešia“ aj miesta, na ktorých sa natáčali filmy. Napríklad schodisko, na ktorom si zatancoval Joker.

Schodisko v Bronxe

Články o bezohľadnosti influencerov kolujú médiami čoraz častejšie. Značnú kontroverziu napríklad vyvolalo, keď sa po odvysielaní seriálu Černobyľ začali objavovať na mieste explózie a dokonca sa fotili polonahí. Značnej obľube sa vo svete filmu momentálne teší komiksovo ladená snímka Joker, ktorého si zahral Joaquin Phoenix. V jednej zo scén tancoval na schodisku a ako uvádza portál Metro, dnes na ňom tancujú už aj desiatky influencerov denne.


Zdá sa, že pre influencerov nie je podstatné to, aké bolo pozadie Jokerovho tanca, na akú pesničku tancoval a čo nasledovalo po tom. Dôležité je, že sa vo filme objavilo miesto, na ktorom sa dá odfotiť a ľudia ho budú poznať ako „to miesto z filmu“. Schodisko, ktoré sa momentálne teší obľube influencerov sa nachádza v New Yorku, konkrétne v južnej často Bronxu na 167. ulici.

Film vyvolal schodiskový ošiaľ

Vo filme Arthur Fleck manicky tancuje dole schodiskom v daždi a aj keď sa tak na moment môže zdať, určite nie je šťastný a tanec nie je prejavom nadšenia. Musí to byť jasné každému, kto film videl. Dej filmu sa odohráva v roku 1981 a hlavnou postavou je Arthur, skrachovaný komik. Aj keď si dielo vyslúžilo nejednu pochvalu, utŕžilo aj kritiku, a to najmä za množstvo scén plných temnoty a násilia, na ktoré sa ťažko pozeralo.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Me Fila’s are no ‘joke’ lads 🤡 Photo credit to the hubby @michaeljdorgan 📸

Príspevok, ktorý zdieľa Laura Dorgan (@laura_dorgan_fitness),


Ani to však influencerom nebráni v tom, aby sa za filmovú postavu prezliekli, natreli si tvár mejkapom a kvôli pár lajkom na Instagrame imitovali na schodisku v Bronxe Jokerov manický tanec. Samozrejme, obyvatelia Bronxu zrejme nadšení nie sú, na to však ohľad nikto neberie. Predstavte si, že idete z potravín, nesiete tašky plné nákupov a okolo vás na schodisku tancujú ľudia preoblečení za Jokerov. Alebo sa na toto musíte dívať celé dni z okna svojho bytu.

Na influencerov sa teda valí ďalšia vlna kritiky a ľudia ich na sociálnych sieťach skutočne nešetria. Niektorí navrhujú nainštalovať ku schodisku kameru, ktorá by celý deň snímala, ako sa ľudia predvádzajú, fotografujú a vyvŕtajú si pri nešťastnom tanci členky. Ďalší podotkli, že aj keď sa kritici filmu obávali prehnaného násilia, jediné, čo film vyvolal, je bizarný schodiskový ošiaľ.

Metro

Najnovšie články