Foto: Twitter/ The Dodo

Aj keď Slovensko mrazy ešte príliš netrápia, nie je to tak všade.

Napríklad, v talianskom meste Catania nedávno udreli poriadne chladné dni a noci. IKEA sa preto rozhodla, že nebude len predávať nábytok, ale ukáže, že má srdce na správnom mieste. Obchod sa rozhodol, že prichýli chlpáčov, ktorí to potrebujú najviac.

Svedkom tohto dobrého skutku sa stali aj zákazníci, medzi nimi napríklad aj Martine Taccia. Keď vkročila do svetoznámeho obchodu, zbadala, že medzi vystavenými kusmi nábytku je pohodlne usalašených niekoľko psov. Mnohí by možno ostali pobúrení, Martine však ostala v nemom úžase a pre The Dodo sa vyjadrila, že niečo takéto sa nevidí len tak každý deň.

View this post on Instagram

My favorite stray in Sicily.

A post shared by noahromley (@noahromley) on

Ukázalo sa, že každý psík v obchode žije na ulici a IKEA im umožnila aspoň na chvíľu pocítiť teplo domova. Ba čo viac, niektorí si našli domov aj natrvalo. Kým vonku vyčíňa zlé počasie, o psíky sa patričné starajú zamestnanci ale aj zákazníci obchodu. Každý deň ich kŕmia a starajú sa o to, aby sa mali čo najlepšie. Zákazníci si niektorých chlpáčov zamilovali natoľko, že sa rozhodli, že ich už viac nenechajú túlať sa ulicami, ale vezmú ich so sebou domov.

View this post on Instagram

Dove c'è Ikea c'è casa…. 😂

A post shared by Davide Finocchiaro (@davide_finocchiaro) on

Očarená prístupom obchodného reťazca bola aj ďalšia zákazníčka, Beppe Liotta. Pre The Dodo sa vyjadrila, že cítila nesmierne šťastie a teplo v srdci, keď sa prechádzala po obchode a videla, že psíky sú tu v bezpečí. Nadšenie vyjadrilo aj veľké množstvo ľudí na sociálnych sieťach. Zákazníci totiž neváhali a o fotografie sa podelili na Instagrame. Do obchodu tak zavítalo o niečo viac zákazníkov, ako inokedy.

Toto nie je prvý prípad, kedy IKEA ukázala, že nie je len obyčajným obchodom s nábytkom a domácimi potrebami. Už pred časom sa reťazec rozhodol, že nadviaže spoluprácu s útulkom Home for Hope a po obchode rozmiestni kartónové makety psíkov. Cieľom bolo nie len ukázať lásku k zvieratám, ale zároveň chceli takýmto spôsobom podporiť adopciu.

View this post on Instagram

#Ikea #dog #love #halloween ❤️

A post shared by Giorgio E Monica Scalone (@gscalone82) on

Liotta dúfa, že v takomto trende bude IKEA pokračovať aj naďalej a bude otvárať dvere a srdcia tým zvieratkám, ktoré to najviac potrebujú, a ktoré ľudia neraz prehliadajú. Čo si o takejto iniciatíve zo strany obchodného reťazca myslíte vy? Ocenili vy ste, kedy sa aj u nás medzi nábytkom objavili štvornohí priatelia, ktorí potrebujú pomoc?

thedodo
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )