Ilustračná foto: Pexels

Obchod vráti zákazníkom peniaze v plnej výške.

IKEA sťahuje z predaja viacfarebnú hru na rybačku BLÅVINGAD pre možné riziko udusenia sa. Spoločnosť vyzýva všetkých zákazníkov, ktorí vlastnia viacfarebnú hru na rybačku BLÅVINGAD, aby ju prestali používať a kontaktovali obchodný dom IKEA so žiadosťou o vrátenie peňazí v plnej výške. 

Existuje riziko udusenia sa

Informuje o tom v tlačovej správe hovorkyňa IKEA Alexandra Strapáková, podľa ktorej je bezpečnosť zákazníkov pre spoločnosť najvyššou prioritou. „IKEA využíva pri vývoji svojich výrobkov prísny program testovania a hodnotenia rizík, aby sa uistila, že výrobky spĺňajú všetky príslušné zákony a normy na trhoch, na ktorých sa predávajú,“ uviedla Strapáková.

Detská hra BLÅVINGAD. Foto: Ikea

„Napriek tomu sa nám dostala do pozornosti informácia o tom, že na tejto hračke sa môžu uvoľniť drobné nity, ktoré predstavujú riziko udusenia sa, a to najmä pre menšie deti,“ dodala. Viacfarebnú hru na rybačku BLÅVINGAD je možné vrátiť v obchodnom dome IKEA, kde budú zákazníkom vrátené peniaze v plnej výške. Doklad o kúpe (pokladničný blok) nie je nutné predložiť. IKEA sa ospravedlňuje za akékoľvek nepríjemnosti, ktoré môže toto stiahnutie z predaja spôsobiť.

Najnovšie články