Foto: Bolt

Aj Bolt chce pomôcť zdravotníkom.

Prepravná aplikácia Bolt sa rozhodla v súčasnej situácii uľahčiť život zdravotníckemu personálu. Lekári, zamestnanci nemocníc, zdravotníckych zariadení a laboratórií môžu od dnešného dňa na cesty po Bratislave, Košiciach, Žiline, Banskej Bystrici, Trnave, Prešove a Nitre využiť aplikáciu Bolt na odvoz autom zdarma.

Zdravotníci majú Bolt zadarmo

“V Bolte veľmi oceňujeme nasadenie, s ktorým sa zdravotnícky personál stará o svojich pacientov s COVID-19. Sme radi, že môžeme ich život aspoň čiastočne uľahčiť tým, že im umožníme zdarma si objednávať jazdy na platforme Bolt. Naša spoločnosť apeluje na všetkých, aby sa riadili aktuálne platnými nariadeniami vlády a čo najviac obmedzili svoj pohyb na verejnosti. Súčasne si však uvedomujeme, že existují ľudia, ktorí sa naďalej potrebujú pohybovať po meste. Medzi nich patrí aj zdravotnícky personál, ktorému týmto krokom chceme uľahčiť fungovanie,” dodáva Eduard Suchánek, country manažér spoločnosti Bolt pre Slovensko.

Foto: TASR – Milan Kapusta

Bolt aktívne oslovil zdravotnícke zariadenia z miest, v ktorých odvoz autami ponúka. Pokiaľ by niektoré zdravotnícke zariadenia v zozname oslovených chýbali, môžu sa ozvať na email [email protected] a jazdy zdarma pre personál samozrejme dostanú tiež.

Nezabúdajte na dodržiavanie pravidiel

Aby pri jazde s partnerským vodičom bolo minimalizované riziko prenosu nákazy, je samozrejmosťou nasadené rúško po celú dobu prepravy. Partnerským vodičom je tiež odporúčané dbať na zvýšenú opatrnosť a dodržiavať všetky platné hygienické nariadenia. Bolt zároveň vyzýva partnerských vodičov, aby interiér vozidla po vystúpení každého cestujúceho dôkladne vyvetrali, poprípade dezinfikovali. Ľudia si v súčasnosti môžu objednávať tiež odvoz autom z kategórie Bolt Protect, v ktorej jazdia len vozy vybavené ochranným štítom. Ten oddeľuje vodiča od cestujúcich a môže tak znížiť riziko prenosu vírusu.

Najnovšie články