Foto: Wikimedia commons

Od Bratislavy len 240-kilometrov vzdialené jazero Grüner See sa každú jar postará o skvelé predstavenie.

Hladina sa zdvihne a ukryje chodníky aj lavičky, ktoré si potom môžu užívať potápači. Najväčším zážitkom je návšteva jazera v mesiaci jún, pretože vtedy hladina jazera vystúpi až na 10 – 12 metrov.

Článok pokračuje pod videom ↓

Grüner See, Austria

Približne 240-kilometrov na juhozápad od nášho hlavného mesta sa nachádza pôvabné, priezračné jazero Grüner See. Na mape stojí neďaleko mesta Oberort a najmä v lete je vyhľadávanou turistickou atrakciou vďaka svojej jedinečnosti.

Hladina jazera, ktorá v zimných mesiacoch nedosiahne viac než 1 – 2 metre, je v júni, po roztopení všetkých okolitých ľadovcov, vysoká neuveriteľných 12-metrov. Turistické chodníky, lavičky aj mosty, sa tak na časť roka ukryjú pod vodu a potápači sa tejto krásy nevedia nabažiť.

Foto: Wikimedia commons

Milovníci prírody si ešte donedávna mohli užiť sviežu, 7-stupňovú vodu, ktorá ukryla zem pokrytú trávou a pretínajú ju kamenné chodníky. Už samotný názov jazera Grüner See – Zelené jazero, sľubuje unikátny zážitok.

Foto: Screen Youtube.com (BaNDiTo)

To najmä vďaka priezračnej vode z ľadovcov, ktorá má smaragdovozelený odtieň a aj z výšky dokonale vidieť, čo sa pod hladinou ukrýva. Potápačské skupiny z celej Európy sa sem rok čo rok vracajú, aby o tento jedinečný zážitok neprišli. Respektíve vracali sa. Od roku 2016 je jazero na potápanie neprístupné kvôli strachu ochranárov zo znečistenia. Pozrieť si ale tento prírodný unikát aj bez potápania stojí však naozaj za to a hlavne v tomto období, keď sa toto miesto mení na hotovú Atlantídu.

Ak sa toto jazierko rozhodnete navštíviť, určite cestou nevynechajte ani najväčšie podzemné jazero v Európe, Segrotte, ktoré sa nachádza len dve hodinky cesty od jazera Grüner See.

Pozri aj: Sú pod zemou a neďaleko našich hraníc. 10 úžasných podzemných divov u našich susedov, ktoré by ste mali tento rok rozhodne navštíviť

StartItUp.sk

Najnovšie články