Foto: Profimedia

Netflix už nerastie tak rýchlo ako kedysi.

Podobné kroky nebývajú zvykom. Keďže však ide o súkromnú spoločnosť, majú na to právo. Najväčšia spomedzi streamovacích služieb na svete sa podujala ku kroku, ktorý jej môže, ale aj nemusí pomôcť. Mnohých to ale znepokujuje.

Netflix počas nedávnej prezentácie svojich zárobkov za prvý kvartál roku 2024 oznámil, že počty svojich platiacich používateľov (predplatiteľov) počnúc rokom 2025 už prezrádzať nebude, píše web Variety.

Počet predplatiteľov podľa Netflixu nie je dôležitý

Platforma sa so svojimi výsledkami chváli veľmi rada a nemá problém ani priznať, keď sa jej veľmi nedarí. Aktuálne má po celom svete 270 miliónov predplatiteľov, pričom 9,33 miliónov sa jej podarilo nazbierať len počas prvých troch mesiacov roka 2024, čo naozaj nie je málo.

Ilustračná foto: Unsplash

Od roku 2025 sa už ale s konkrétnymi počtami predplatiteľov chváliť nebude, pokiaľ nepôjde o pokorenie nejakého míľnika. Variety uvádza ako možný dôvod rozhodnutia fakt, že na pomalý rast predplatiteľov sa investorom pozerá ťažšie, ako na rast sledovanosti jednotlivých diel. Ten je podľa Netflixu dôležitejším ukazovateľom (aj keď to tak v skutočnosti nie je a Netflixu ide len o to ukázať partnerom a investorom stúpajúce čísla a nie klesajúce).

Krok najväčšej spomedzi streamovacích platforiem znepokojuje ostatných konkurentov. Keďže nebudú mať prehľad o tom, koľko predplatiteľov Netflix má, budú mať sťaženú situáciu pri nastavovaní kampaní na zisk nových registrovaných a platiacich používateľov svojich služieb. Netflix však aj naďalej trvá na tom, že sa bude chváliť sledovanosťou jednotlivých diel. Tých má v knižnici už viac ako 18-tisíc.

Aj tento článok ste si mohli prečítať do konca vďaka našim predplatiteľom.
Staňte sa súčasťou PREMIUM klubu a získate benefity v hodnote 28 €.

Uložiť článok

Najnovšie články