Foto: HBO

Autor knižnej predlohy George R.R. Martin veril, že seriálových sérií bude viac.

Je najúspešnejším televíznym projektom svojho druhu. Hovorí o tom 46 prestížnych ocenení Emmy, medzi ktorými nechýba ani to udeľované pred niekoľkými dňami. Môžeme si byť istí, že Game of Thrones sa vo svete fantazijných seriálov stane kultom. Napriek tomu je tu isté sklamanie. Aj podľa samotného autora knižnej predlohy by mal seriál mať o niekoľko sérií naviac.

Nasledujúca ôsma séria seriálu Game of Thrones bude posledná. Vieme to už nejaký čas a nič to už nezmení. Ani názor Georga R.R. Martina autora knižnej predlohy, ktorý sa otvorene v rozhovore pre Variety čuduje, že produkčný tím HBO z jeho príbehu „nevyťaží“ aspoň 11,12 ale pokojne aj 13. sérií.

Prvá séria Game of Thrones vyšla na svetlo sveta v roku 2011. Okamžite si získala po celom svete obrovské davy fanúšikov. Nečudo. Po všetkých stránkach produkcie bol seriál takmer dokonalý. Fanúšikov Westerosu nesklamali ani ďalšie seriálové roky, ba možno práve naopak. Game of Thrones získaval na popularite natoľko, že sa stal najúspešnejším dramatickým seriálom súčasnosti.

Foto: TASR/(Photo by Jordan Strauss/Invision/AP)

V 7. sérii sa však všetko zmenilo. Tvorcovia seriálu oznámili, že sa príbeh blíži ku koncu. Prevedenie však nielen podľa fanúšikov, ale i väčšiny kritikov, ľudovo povedané pobabrali. Seriál nabral v 7. sérii na obrátkach tak, až to bolo neprirodzené. Dej sa vyvíjal extrémne rýchlo, často nelogicky, akoby tvorcovia chceli celý projekt čo najskôr hodiť za hlavu. Aj podľa slov Georga R.R. Martina mohol pritom seriál pokračovať pokojne aj niekoľko rokov.

Foto: Wikimedia (Henry Söderlund)

Martin na odovzdávaní ocenení Emmy pre Variety prezradil, že so seriálom mohli ísť pokojne do 11., 12. ale aj 13. série. Prezradil aj, že bolo obdobie, keď showrunneri GoT David a Dan hovorili, že seriál ukončia siedmou sériou. On, ako autor knižnej predlohy, pretláčal návrh ukončiť seriál 10. sériou. Nakoniec, ako je známe, bude poslednou seriálová séria s poradovým číslom 8.

V rozhovore Martin ocenil aj samotných hercov seriálu. Spomenul, že rozumie, keď sa herci po toľkých rokoch usilujú aj o iné herecké obsadenie a nechcú stráviť celú kariéru v jednej postave. „Mali sme také úžasné obsadenie, bolo mi cťou s nimi pracovať “ povedal George R.R. Martin v rozhovore. Fanúšikovia by však nemali byť sklamaní. Martin má totiž pre nás údajne prichystaných minimálne 5 ďalších príbehov z histórie Westerosu.

Uložiť článok

Najnovšie články