foto: hbo.com

Prinášame vám pravidelný prehľad najväčších noviniek zo sveta kinematografie.

Ani tento týždeň nám neuniklo nič, čo sa vo svete filmov a seriálov udialo. V pravidelnom týždennom prehľade vám prinášame tie najdôležitejšie novinky, ktoré by žiadnemu fanúšikovi filmového sveta nemali uniknúť. Pozrime sa na to najvzrušujúcejšie, čo sa za posledné dni v tomto fachu udialo a pripravme sa na blížiace novinky pútavými trailermi. 

Očakávané vyvrcholenie sa nekoná

Fanúšikovia Game of Thrones museli čakať dva dlhé roky na to, ako sa celý príbeh ukončí a charaktery obľúbených postáv vyvinú. Samotní tvorcovia počas nich avizovali, že bude séria prepisovať viacero rebríčkov. Okrem sľubov, že každá časť bude dlhá ako celovečerný film, chceli priniesť aj najväčšiu bitku, aká sa odohrala v histórii televízneho vysielania.

Napriek tomu však diváci nie sú úplne spokojní s vývojom deja a s prácou scenáristov. Portál Rotten Tomatoes, ktorý sa zaoberá štatistikami hodnoteniami filmov, priniesol správu o tom, že finálna séria Game of Thrones je najhoršie hodnotená zo všetkých. Dokonca hodnotenie jej štvrtej časti kleslo iba na 58% a samotný autor knižnej predlohy George R. R. Martin prezradil v rozhovore pre Rolling Stone, že je trocha sklamaný z konečného vývoja seriálu.

Historická plavba zo Slovenska až do Palestíny

Ak ste milovníkmi dramatických filmov nakrútených podľa skutočných udalostí, môžete sa tešiť na príbeh mladých Židov zo Slovenska a strednej Európy, ktorí sa plavili na riečnom parníku v 1940 cez Taliansko až do Palestíny. Film sa pripravuje podľa knižnej predlohy Jara Riháka a prináša nám udalosti zachytené podľa rozprávania samotných pasažierov. Príprava snímky Pentcho: Príbeh parníka je v plnom prúde, tak ak vás tento originálny námet zaujal, pozrite si jeho nový trailer.

Pikachu prepisuje históriu

Detektív Pikachu si okamžite po premiére získal množstvo fanúšikov po celom svete. Do kín prichádzali diváci, aby si zaspomínali na obľúbeného hrdinu a práve vďaka tomu sa film stal najzárobkovejšou debutovou adaptáciou videohry. Ako informoval portál Box Office Mojo, za premiérový víkend v USA sa mu podarilo zarobiť cez 51-miliónov eur. Tým prekonal predchádzajúci rekord vo svojej kategórii, ktorý od roku 2001 držala snímka Lara Croft: Tomb Raider. A to takmer o desať miliónov. No úspech Avengers: Endgame sa ani Pickachuovi prekonať nepodarilo a stále sa nachádza na prvých priečkach rebríčkov.

Superhrdinský horor štartuje v našich kinách

Ak patríte medzi fanúšikov hororového žánru a zároveň ste milovníkom sveta superhrdinov, môžete sa tešiť na túto lákavú kombináciu, ktorá štartuje v kinách už tento štvrtok. Film BrightBurn zachytáva príbeh nadaného dieťaťa z iného sveta, ktoré stroskotá na Zemi a namiesto kladného hrdinu sa v ňom začína prebúdzať zlo. Producentsky ho zastrešil režisér Strážcov Galaxie, James Gunn a to sľubuje priniesť naozaj zážitok.

Game of Thrones plný chýb

Seriál Game of Thrones sa mohol pýšiť presnosťami a detailami, na ktorých si po celý čas jeho vzniku tvorcovia dali záležať. Záverečná ôsma séria sľubovala priniesť divákom jedno z najepickejších vyvrcholení v histórii, no popri tom im žiaľ pár drobností uniklo. Minulý týždeň internet zachvátili fotografie, na ktorých má Daenerys pred sebou položený pohár, ktorý v tom zábere nemá čo robiť. Predposledná časť sa rovnako nevyhla chybám a tentokrát si fanúšikovia mohli všimnúť, ako má Jaime Lannister namiesto jednej ruky obe v dojímavej scéne, v ktorej sa objíma s Cersei. A to aj napriek tomu, že o ňu prišiel už v tretej sérii.

Poľsko šokoval film o sexuálnych škandáloch v cirkvi

Cez víkend sa na internete objavil kontroverzný dokument Tomasza Sekielskeho o sexuálnom zneužívaní v cirkvi. V snímke obete zneužívania dopodrobna hovoria o svojich nepríjemných a traumatizujúcich zážitkoch, ktoré zažili zo strany členov cirkvi. Nechýbalo obťažovanie alebo dokonca znásilňovania. Navyše museli o tom všetkom prísne mlčať. Tento škandál viedol až k tomu, že sa celá kauza pod nátlakom veriacich obyvateľov Poľska musela začať riešiť a obete sa tak možno dočkajú potrestania vinníkov a za svoje ohavné činy si odpykajú zaslúžený trest. Ak vás táto téma zaujíma, celý film si môžete pozrieť online na Youtube.

Tretí John Wick je konečne tu

Johna Wicka čaká ďalšia dávka poriadneho adrenalínu. Na jeho hlavu je vypísaných 14-miliónov dolárov a tak sa na lov vyberie celá armáda lovcov, ktorí vidia v tejto sume obrovskú motiváciu. Ak ste fanúšikom akcie a napätia, nenechajte si ho ujsť v našich kinách už od štvrtka, 16. mája.

Najnižšia sledovanosť v histórii

Simpsonovci patria medzi najdlhšie vysielajúci seriál, ktorý sa objavuje na našich obrazovkách. Jeho obľúbenosť však po rokoch klesá a uplynulý týždeň si vyslúžili rekordne nízke čísla. Pri premiére prvej sérii si seriál okamžite získal tisíce fanúšikov po celom svete a v priemere ho sledovalo 27,8 milióna divákov. 30. séria, ktorá momentálne vychádza, sa však takýmito číslami nemôže pýšiť ani zďaleka. Tie totiž klesli iba na 1,44 milióna.

Netflix chce dobiť svet videohier

E3 Expo je jednou z najväčších výstav noviniek zo sveta videohier na svete. Spoločnosť Netflix dnes informovala, že tento rok chce byť jeho súčasťou so svojím špeciálnym panelom s cieľom priniesť obľúbené programy aj takouto interaktívnou formou. Okrem toho sa predpokladá, že nebudú chýbať ani herné novinky, ktoré Netflix pripravuje. Už teraz sa môžeme tešiť na hru Stranger Things 3, ktorú si budeme môcť vyskúšať na PS4, Xboxe, počítačoch alebo aj vo verzii pre mobilné telefóny, už 4. júla.

Dokument zo zákulisia Game of Thrones

Posledná časť obľúbeného seriálu sa už nezadržateľne blíži. Budúci týždeň sa konečne dozvieme, ako sa všetko definitívne uzavrie a kto si zasadne na Železný trón. Ak ste si však seriál obľúbili natoľko, že vás zaujímajú aj udalosti z jeho zákulisia, zaujímavosti z natáčania alebo samotní herci, smútok z poslednej časti môže vystriedať radosť z pripravovaného dokumentu, ktorý uzrie svetlo svetla už o dva týždne po finále, a to 26. mája. Dokument zachytáva prípravu poslednej série a tak budú môcť do tohoto úžasného sveta nahliadnuť aj všetci fanúšikovia.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )
Príbehy