foto: moviestillsDB.com

Vitajte pri našom pravidelnom prehľade zo sveta filmu a televízie.

Aj tento týždeň nám svet filmu a televízie predstavil niekoľko zaujímavých noviniek. Nezabúdame samozrejme na vzrušujúce premiéry, lákavé trailery a ani kuriozity, ktoré sprevádzajú Hollywood aj za hranicami. Nemôže chýbať ani Game of Thrones, ktoré sa dopustilo síce nepatrnej, no skutočne hlúpej chybičky.

Článok pokračuje pod videom ↓

Tretí John Wick už o nedlho

Tretie pokračovanie mimoriadne obľúbenej série s Keanu Reevesom, John Wick, príde do našich kín už o pár dní. Zo zahraničia však prileteli prvé recenzie a tak sa naskytá otázka: Máme sa vôbec na čo tešiť? Nuž, máme to šťastie, že na ňu existuje veľmi jednoznačná odpoveď. Fanúšikovia sa totiž môžu tešiť na film, ktorý nielen, že nevybočuje zo svojich zaužívaných trendov, no zároveň mu bolo priradených niekoľko superlatívov. Napríklad: Perfektný. Brent Goldman z Film Inquiry dokonca napísal, že ide o doposiaľ najlepší film zo série Johna Wicka. Máme sa teda skutočne na čo tešiť.

Zomrel Peter Mayhew

Svet filmu tento týždeň zažil aj menej radostnú správu. Tou je smrť Petera Mayhewa, ktorého ste mohli (ale nemuseli) poznať z Hviezdnych vojen. Tu stvárnil najznámejšieho Wookieho na svete, Chewbaccu. Mayhewa objavil George Lucas, keď herec ešte pracoval ako ošetrovateľ na rádiológii. Vtedajší zamestnanec nemocnice meral 218 centimetrov a bol tak pre úlohu Chewbacuu ideálnym adeptom. Objavil sa v pôvodnej, novej aj najnovšej trilógii.

SEGA sa podriaďuje fanúšikom

Spoločnosť Sega Corporation, ktorá vlastní práva na Ježka Sonica, v súčasnosti spolupracuje so štúdiom Paramount na vývoji hraného filmu z tohto univerza. Približne pred týždňom sme videli prvý trailer, v ktorom sme mohli zahliadnuť aj Jima Carreyho v úlohe Dr. Robotnika. Fanúšikovia však dali najavo značnú nespokojnosť s dizajnom obľúbenej modrej postavy. Paramount oznámil na twitterovom profile filmu, že postavu čaká re-dizajn a tiež pripomína, že chce svojim fanúšikom vyhovieť.

Najzvláštnejší product placement všetkých čias

Sledujete svoje seriály pozorne? Ak ste vo včerajšej epizóde Game of Thrones nezahliadli plastový pohár so Starbucksu, zrejme by ste sa mali pozerať pozornejšie. Pár bystrých fanúšikov na Twitteri informovalo, na aký nevídaný predmet im padol pohľad. Nuž, je nutné uznať, že tvorcom by dalo vysvetľovanie poriadne zabrať, keby chceli z tohto prešľapu vykorčuľovať. Chyba na plátne a obrazovke sú však už v dnešnej dobe tak zvyčajné, že jeden pohár s kávou zrejme nikoho nenadchne.

Priatelia skončili pred pätnástimi rokmi

Priatelia. Len ťažko by ste si predstavili zábavnejší a nevinnejší seriál. Napriek tomu je po 15 rokoch aktuálnou generáciou odsudzovaný. Prečo? Pretože svet sa mení radikálne a vtipy, ktoré boli aktuálne a nikomu neubližovali, sú dnes urážlivé. Dalo by sa povedať, že seriálu s rokmi skôr ubudlo, ale to záleží len od perspektívy. Aj po rokoch je totiž toto dielo mimoriadne úspešné a veľmi dobre svojim tvorcom platí. Na Netflixe pritom hovoríme o najobľúbenejšom neoriginálnom seriáli.

Druhý sólový Spider-Man od Marvelu dostal trailer

Hlavný predstaviteľ, Tom Holland, vás však už v úvode traileru varuje, ak ste nevideli Endgame, ani si trailer nepúšťajte. Druhý sólový film o Spider-Manovi otvára štvrtú fázu Marvel cinematic-univerza. Dej filmu je zasadený do Európy, kde za Spideym prichádza šéf S.H.I.E.L.D.u, Nick Fury v spoločnosti Mysteria, ktorého stvárni Jake Gylenhaal.

Kórejec ušiel z vojenskej základne, aby si pozrel Endgame

Kórejský vojak ušiel z vojenskej základne, aby si pozrel Endgame. Armáde sa ho podarilo vypátrať po stope taxikára, ktorý im oznámil, že mladého muža vysadil pred kinom. Potom, čo si mladík pozrel 3-hodinový trhák, bol okamžite zatknutý. Kritici označujú film, ako veľdielo a preto nie je ťažké pochopiť, prečo túžba vidieť film premohla noc strávenú na vojenskej základni.

Epix prichádza s novým seriálom menom Perpetual Grace

Titul nápadne pripomína Breaking Bad a to, ako scénografiou, tak aj zápletkou. V hlavných úlohách môžeme vidieť Jacki Weaver a Bena Kingsleyho, ktorého vzhľad tiež nemá ďaleko od Waltera Whita. Zo zverejneného traileru pôsobí seriál skutočne fantasticky a dokazuje, že kvalitné herecké obsadenie skutočne dokáže zázraky.

Najnovšie články