Foto: Instagram/ abso.leo.tely

Aj zvieratá si očividne užívajú po svojom.

Väčšina ľudí, ktorí majú fóbiu z homosexuálnych ľudí, sa rada na ostatných obracia s vetou: „Ani v prírode nenájdete zvieratá s rovnakým pohlavím, ktoré sa pária.“ Zdá sa však, že práve príroda ich argumenty počula a rozhodla sa im dať presne to, čo nechceli. 

V zvieracom parku Yorkshire Wildlife Park na severe Anglicka sa podarilo zachytiť nevídaný záber levov – dvaja samci sa totiž pokúšali spáriť. Na detailných fotografiách sa tento akt podarilo zachytiť amatérskemu fotografovi Russovi Bridgesovi, ktorý bol v parku na návšteve so svojou manželkou. Podľa neho sa jeden z levov priblížil k druhému, priľahol ho na zemi a potom podľa jeho slov začalo samotné párenie.

Obvykle keď ich idem fotiť, len pokojne ležia na zemi a spia, no tentokrát sa predviedli v plnej kráse. Môj obľúbený záber je ten, na ktorom vyplazuje jazyk. Nikdy som nič podobné nevidel,“ vyjadril sa fotograf.

Bridges zachytil dvoch levov v plnom nasadení hneď veľa levice, ktorá má na tvári prinajmenšom sklamaný výraz. Podľa fotografa však o nich nejavila veľký záujem. Vždy, keď sa k nej lev priblížil, zavrčala na neho a udrela ho labou po tvári. V zvieracej rezevácii pritom dokopy žije až 13 levov.

Homosexuálne správanie u levov, obzvlášť u samcov, je pritom v skutočnosti celkom bežné. Nie je to však len pri párení, bežným javom je túlenie, maznanie, trenie hlavami alebo jednoducho hravé prevaľovanie sa. Zvyčajne sa niekoľko dní pred akýmsi simulovaným párením zblížia, pričom podľa expertov až v 8 percentách zo všetkých prípadov ide o párenie dvoch samcov.

Homosexuálne správanie sa vyskytlo už aj pri samiciach, no vždy to boli len tie, ktoré žili v zajatí. Pri divokých zvieratách sa tento jav neukázal. Vyzerá to tak, že samci sú trochu väčší exhibicionisti.

Pozri aj: Dôchodkyňu prepadlo policajné komando. Prišli si po jej mimoriadne agresívneho bojového psa

iflscience.com
Uložiť článok

Najnovšie články