Ilustračné foto: pexels.com

Po agresívneho psa si prišlo policajné komando.

Mnohí ľudia majú doma strážneho psa, ktorý ich má ochraňovať a robiť im spoločnosť, a to najmä v prípade dôchodcov, ktorí sú väčšinu času sami. V snahe ochrániť svojich majiteľov však niekedy zaútočia aj na ľudí, ktorí nebezpeční nie sú. Takýto prípad sa aj v Anglicku, kde pes zaútočil na poštára. Celý prípad však mal ešte zaujímavejšiu dohru. 

Claudia Settimo-Bovio má 73 rokov a počas dlhých dní jej robí spoločnosť jorkšírsky teriér Alfie. Ešte v júni sa pred jej domov stal nepríjemný incident, kedy jej poštár doniesol zásielku. Žena mu povedala, aby ju nechal pred dverami a po asi 10 minútach si po ňu išla. Poštár však bol ešte pri aute, čo Alfie v momente využil a vybehol za ním.

Posted by BuzzSharer Yorkshire Terriers on Wednesday, 23 August 2017

Hneď ako ho poštár uvidel, začal nahlas kričať, že ho ten pes zabije. Po chvíli dokonca spadol na zem, po čom mu jeden z jej susedov prišiel na pomoc a psíka vzal na ruky. Poštár však kričal, že ho pes dohrýzol. „Na bruchu mal len malý škrabanec. Ten však podľa mňa spôsobil pád,“ tvrdí majiteľka jorkšíra. Sused vzal radšej muža na pohotovosť, pretože robil veľký rozruch. Dôchodkyňa si pravdepodobne myslela, že týmto celý incident skončil, no opak bol pravdou.

Pred pár dňami jej pred domom zastavilo päť policajných áut. Ukázalo sa, že policajné komando si prišlo po mimoriadne agresívneho psa menom Alfie. Údajne dostali hlásenie, že nebezpečný pes je border kólia alebo plemeno podobnej veľkosti. „Keď sa ukázalo, že si prišli po malého 10-ročného jorkšíra, vyzerali celkom pobavene,“ tvrdí majiteľka.

Posted by BuzzSharer Yorkshire Terriers on Wednesday, 23 August 2017

Psík musel stráviť šesť dní v útulku, kde ho mal odborník prehliadnuť a zistiť, či nie je nebezpečný pre okolie. Našťastie sa už vrátil domov späť k svojej majiteľke. Polícia prípad ďalej vyšetruje, hoci podľa svedkov zranenia poštára vyzerajú byť staré niekoľko rokov.

Pozri aj: Démonické zviera desí miestnych obyvateľov v indickej dedine. Čo je to za stvorenie?

dailymail.co.uk
Uložiť článok

Najnovšie články