Ilustračná foto: Kevin Pluck [CC BY 2.0], via Wikimedia Commons

Ulovili "kráľa zvierat" a následne sa nad jeho telom pobozkali.

Daren a Carolyn Carterovci z kanadského Edmontonu spôsobili na internete rozruch. Zverejnili totiž fotografiu z lovu v Juhoafrickej republike, kde zastrelili krásneho veľkého leva. Na oslavu ich „úspechu“ sa potom pri jeho mŕtvom tele bozkávali a celé si to ešte aj vyfotografovali. Informuje o tom portál Independent

Vždy nás udivuje, čo ľudia sledujú tým, že sa vyberú na lov majestátnych zvierat, následne sa so zabitým zvieraťom víťazoslávne fotografujú a potom, keď fotku umiestnia na internet, tak si myslia, že ľudia ich budú obdivovať. A následne sa čudujú, že je reakcia úplne opačná, než v akú dúfali.

Podobné pocity pravdepodobne zažíval aj tento kanadský pár. Za lov si, samozrejme, náležite zaplatili a tak asi mali potrebu sa so svojou trofejou pochváliť. Ako uvádza portál Independent, cena za lov leva sa môže pohybovať v sume aj na úrovni 2 700 eur.

Fotografiu pár umiestnil na stránku spoločnosti, ktorá sa špecializuje na lov veľkých zvierat v Afrike. Pod fotografiu umiestnili tiež text: „Ťažká práca v horúcom slnku Kalahari„.

Zakladateľ kampane za zákaz lovu zvierat pre trofeje, Eduardo Goncalves, povedal: „Vyzerá to tak, že lev bol krotký a bol chovaný iba na to, aby si niekto zaplatil za jeho odstrel, a potom si pri ňom robil samoľúbe selfie.“ Ďalej dodal: „Tento pár by sa mal za seba hanbiť a nie ešte, aby sa pri ňom bozkával a fotil si to„.

Muž na fotografii prevádzkuje obchod s vypchatými zvieratami, a tak má asi k touto zvrátenému koníčku v podobe lovu nevinných zvierat blízko. Britský portál Mirror ho žiadal o vyjadrenie, avšak Carter sa odmietol vyjadriť.