Foto: Instagram.com (@damian_aspinall)

Zabíjanie mladých a nevinných zvierat sa v dnešnej dobe veľmi často zamieňa za zvrátený "šport", ktorému holduje čoraz viac ľudí.

V dnešnej dobe existuje veľké množstvo lovcov zvierat, ktorí lovia nevinné zvieratá a pridávajú si ich tak na „zoznam“ svojich trofejí. Mnohí si s nimi dokonca urobia fotografie, na ktorých sa usmievajú od ucha k uchu, a samozrejme, takisto ich aj uverejnia na sociálnych sieťach.

Internet len nedávno obehla ďalšia fotografia, na ktorej stoja dvaja lovci s puškami a veľkými úsmevmi. Ich trofejou bol však nevinný mladý slon, čo bol ešte väčší dôvod pre kritiku zo strany ostatných ľudí.

Podľa Mirror lovci konali v sebaobrane, a preto mladého slona zabili. Je to však veľmi slabý argument na to, ako sa pri slonovi obaja s úsmevom na perách odfotili. Len málo ľudí ich vysvetleniu uverilo.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Damian Aspinall (@damian_aspinall),

Fotografiu neznámych lovcov na Instagrame uverejnil Damian Aspinall, ochranca a milovník prírody, ktorý pod ňu napísal: „Je len veľmi málo vecí, ktoré sú horšie ako lov trofejí. Tieto dve monštrá zastrelili nie jedného, ale rovno dvoch mladých slonov v „sebaobrane“. Mali by sme robiť všetko, čo je v našich silách, aby sme zachránili tieto krásne a inteligentné zvieratá.“

Netrvalo veľmi dlho a pod fotografiou sa objavili desiatky komentárov. Ľudia nad vyčíňaním týchto dvoch mužov len krútili hlavami. Jeden komentár znie: „Toto ma hlboko zabolelo. Nenávidím to, že niektorým ľuďom chýbajú city.“ V inom sa zas písalo: „Čisté zlo. Takíto ľudia by mali byť pomenovaní a zahanbení. Tak krásne zviera, od ktorého by sme sa mali učiť a nie zabiť ho.“

Zabíjanie slonov však nie je ničím novým. National Geographic informoval o tom, že počas Mozambickej občianskej vojny, ktorá trvala od roku 1977 do roku 1992, bolo 90% zo 4000 slonov v Národnom Parku Gorongosa zabitých tak, že ich slonovina bola použitá na to, aby ju ľudia vymenili za zbrane a mäso sa použilo na jedlo pre vojakov.

Práve pre takéto vyčíňanie mnohých ľudí sa nemusíme čudovať, že niektoré druhy slonov sa rodia už bez klov.

ladbible.com
Uložiť článok

Najnovšie články