Domček uprostred ničoho, Foto: Unsplash.com

Chceli by ste zažiť letnú dovolenku v najšťastnejšej krajine sveta? A úplne zadarmo? Stačí sa zapojiť do súťaže „Rent a Finn“.

Včera sme vás informovali o tom, že Fínsko sa už po druhýkrát stalo najšťastnejšou krajinou sveta. Teraz prichádza krajina s atraktívnou ponukou. O svoje šťastie sa rozhodlo podeliť a vyhlásilo súťaž, ktorej výhercovia strávia pár letných dní v tejto úžasnej krajine. Navyše sprevádzaní domácimi obyvateľmi, ktorí im odhalia umenie šťastného života.

Zaujímavosti o Fínsku

Skutočne autentický zážitok

Foto: Unsplash.com

Dobre rozvinutý priemysel, fungujúca ekonomika, pokročilá infraštruktúra či vyspelé zdravotníctvo – bezpochyby, Fínsko môže ísť príkladom všetkým. Krajina však neskrýva tajomstvá za svojim úspechom – aspoň čo sa týka ich šťastia.

Národná organizácia pre cestovných ruch Visit Finland zorganizovala súťaž „Rent a Finn“, vďaka ktorej bude môcť pár vyvolených nahliadnuť do každodenného života miestnych obyvateľov, pričom ide o skutočne autentický zážitok. Navyše, všetky náklady spojené s pobytom hradí Visit Finland.

Sprievodcovia šťastím

Foto: Unsplash.com

Ako píše web CNN, osem fínskych dobrovoľníkov bolo vybraných na rolu tzv. „sprievodcov šťastím“. Ide o obyčajných ľudí, ktorí majú za úlohu ukázať výhercom súťaže ich každodenný život a odhaliť ich tajomstvo ku šťastiu.

Každému výhercovi bude pridelený jeden z nich. A či už ide o návštevu národného parku, víkend strávený rybolovom, zbieranie lesných plodov či zrelaxovanie vo fínskej saune – toto všetko môžu vybraní uchádzači zažiť počas troch dní strávených so sprievodcom.

Ten im ukáže, ako žiť v súlade s prírodou, čo je jeden z hlavných kľúčov k ich šťastiu. „Fínska príroda s miestnym sprievodcom je ideálnym spôsobom, ako nájsť pokoj,“ uvádza Visit Finland vo svojej tlačovej správe, kde sa nachádzajú podrobnejšie informácie o danom projekte.

Ako sa zapojiť

Do súťaže sa môžu zapojiť ľudia z celého sveta. Stačí vyplniť online formulár a natočiť krátke trojminútové video, v ktorom predstavíte seba a svoj vzťah k prírode, a prečo by ste chceli navštíviť Fínsko. A potom už len dúfať, že vyberú práve vás a budete môcť zažiť letnú dovolenku v najšťastnejšej krajine sveta, a to úplne zadarmo.

cnn
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )