Foto: MovieStillsDB

Nový dokumentárny film novozélandského režiséra Petra Jacksona "The Beatles: Get Back" bude mať premiéru 4. septembra tohto roku.

Dokument spracováva posledný rok existencie tejto anglickej rockovej skupiny a nahrávanie jej predposledného albumu „Let It Be“. Film po prvý raz predvedie v celej dĺžke aj posledný koncert skupiny na streche budovy na londýnskej ulici Savile Row. Informovala o tom vo štvrtok internetová stránka magazínu New Musical Express (NME).

Film je zostrihaný z 55 hodín dosiaľ nezverejnených záberov, ktoré v roku 1969 nasnímal hudobný režisér Michael Lindsay-Hogg, a 140 hodín väčšinou dosiaľ neznámych archívnych zvukových záznamov z nahrávania zmieneného štúdiového albumu.

„The Beatles: Get Back“ zároveň prehodnocuje Lindsayov-Hoggov dokumentárny film „Let It Be“, ktorý mal premiéru v roku 1970, krátko po tom, ako formácia z Liverpoolu oznámila svoj rozchod. Skupine za hudbu z tohto filmového diela udelili v roku 1971 Oscara.

Foto: MovieStillsDB

Členovia The Beatles sú nadšení

Paul McCartney projekt podporil: „Som skutočne šťastný, že Peter prebádal naše archívy a vytvoril film, ktorý ukazuje pravdu o spoločnom nahrávaní The Beatles. Je tam vidno priateľstvo a pripomína mi to, aké bláznivo krásne časy sme vtedy zažívali.“

O avizovanom filme sa pozitívne vyjadril aj Ringo Starr: „Bolo skvelé dívať sa na tento dokument. Celé hodiny sme sa len smiali a hrali; vôbec to nebolo tak ako vo verzii, ktorá vyšla predtým. Myslím si, že táto je viac o láske a mieri – o tom, akí sme naozaj boli.“

Foto: MovieStillsDB

Peter Jackson prácu na dokumentárnom filme podľa NME zhodnotil nasledujúcimi slovami: „Išlo o radostné objavovanie. Mal som česť byť akoby muchou na stene a pozorovať, ako najväčšia skupina všetkých čias pracuje, hrá a vytvára majstrovské diela.“

Jackson sa preslávil trilógiami fantasy filmov „Pán prsteňov“ a „Hobit“. Ako dokumentarista sa predstavil dielom „Nikdy nezostarnú“ (2018). Skupine The Beatles sa venoval aj režisér Ron Howard, ktorý pripravil dokument „The Beatles: Eight Days a Week“ (2016).

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )