Foto: Warner Bros.

Fanúšikovia sa s čarodejníckým svetom nedokázali len tak rozlúčiť.

Aj roky po tom, čo Joanne Rowilngová dopísala posledný diel série, stále sa objavujú nové knižky či filmy, ktoré robia radosť tisíckam divákov po celom svete. Patrí medzi ne napríklad aj film Fantastické zvery a ich výskyt, ktorý sa objavil ešte v roku 2016, ale aj jeho pokračovanie, ktoré uzrie svetlo sveta už o malú chvíľu.

Druhý z piatich dielov filmu dostal názov Fantastické zvery: Grindelwaldove zločiny a divákov možno poteší fakt, že v diele zohrá svoju úlohu aj profesorka Minerva McGonagallová, ktorú si v pôvodnej sérii Harry Potter obľúbilo množstvo fanúšikov.

Foto: Continental film/presskit

Ak ste videli prvý diel, viete, že vďaka Mlokovi Scamanaderovi padol do zajatia zákerný Grindelwald. Grindelwaldovi sa však podarí uniknúť a je na Dumbledorovi a Scamanderovi, aby mu zabránili vykonať jeho zlomyseľný plán.

Ako sme spomenuli, vo filme sa objaví aj profesorka McGonagallová. Samozrejme, profesorku si vo Fantastických zveroch zahrá iná herečka, nie Maggie Smith, keďže rovnako ako ostatné hlavné postavy, dej sa odohráva v inom časovom období. Úlohy sa ujala herečka s írskymi koreňmi Fiona Glascott, nastal však menší problém. Keď Minerva nastúpila do čarodejníckej školy ako učiteľka, mala podľa dostupných informácií 35 rokov. Narodiť sa teda mala v roku 1935, avšak dej druhého dielu Fantastických zverov sa odohráva ešte v roku 1927. Netreba žiadne kúzla k tomu, aby človek postrehol, že Minerva sa narodí až o 8 rokov neskôr.

Aj keď kúzla majú nesmiernu moc, zrejme nikto nedokáže priviesť na scénu človeka skôr, ako sa vôbec narodí. Avšak aj autorka je len človek a v rozhovore pre The Leaky Cauldron priznala, že matematika nikdy nebola jej silná stránka a došlo k menšej chybičke. Priznala, že mala dokonca problém aj s tým, koľko detí by malo vlastne do čarodejníckej školy chodiť.

V rozhovore sa vyjadrila, že keď písala Kameň mudrcov, musela si sadnúť a vytvoriť 40 postáv, ktoré navštevovali rovnaký ročník, ako Harry Potter. Keď sa jej však niekto opýtal, koľko detí daný ročník navštevuje, vedela, že vytvorila 40 postáv, zdalo sa jej však správne, ak by tam bolo napríklad 600 žiakov. Ľudia sa však samozrejme neuspokoja s jednoduchými odpoveďami a zrazu boli zvedaví, kde toľko žiakov prespáva.

Foto: Continental film/presskit

Fanúšikovia však takéto chyby neodpúšťajú a autorke to dali pocítiť. Musela preto prísť s novým vysvetlením a jedno z nich znie, že profesorka nie je prvá žena menom Minerva v rodine a hlavná postava Fantastických zverov je jej prababka. Ani s týmto vysvetlením však ľudia neboli spokojní, keďže na prababku nevyzerá herečka dosť staro.

Nech je to už s profesorkou McGonagallovou akokoľvek, dúfame, že sa na 16. november, kedy sa film objaví v kinách, tešíte rovnako ako my a nenecháte si pokaziť zážitok drobnými chybičkami krásy.

unilad, continentalfilm/presskit
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )