Foto: MovieStillsDB.com

Fanúšikovia sa domnievajú, že natrafili na ďalšiu chybu v Game of Thrones.

Ale majú skutočne pravdu? Najskôr nie. Všetko sa začalo v momente, kedy pár bystrozrakých divákov zbadalo na jednom zo záberov pohár, ktorý výrazne pripomínal taký, aký môžete dostať v Starbucks. Nakoniec sa však ukázalo, že išlo o pohár patriaci produkcii, no aj napriek tomu nemal v tejto ani v žiadnej inej scéne čo robiť.

Článok pokračuje pod videom ↓

Hladní hľadači chýb sa však nezastavujú a chcú odhaliť viac. Najnovšia údajná chyba je však trochu silená, keďže ju ani nemožno považovať za chybu. V prípade obrovských projektov, akými je Game of Thrones je však internet vždy plný teórii a tie len málokedy dávajú zmysel. Partia rozrušených fanúšikov sa v poslednom prípade stretla na Reddite, kde sa kolektívne sťažovali na to, ako vyzerá King’s Landing.

Namiesto hôr, pustina

Presnejšie hovoríme o okolí prístavného mesta. Je síce pravda, že King’s Landing by malo vyzerať celkom inak, ako na ukážkach k nadchádzajúcej epizóde, no stále si nemyslíme, že toto by malo byť považované za chybu. Mesto by malo byť obklopené iba vodou až na vstupnú bránu. Tá by zas mala byť obklopená lesom a okoliu King’s Landing by zas mali dominovať hory.

V ukážke k novej epizóde však vidíme v okolí mesta však iba pustinu. Väčšina užívateľov na Twitteri či Reddite si toto vysvetlila ako CGI chybu. Je to však rovnako absurdné, ako domnievať sa, že tvorcovia Harryho Pottera spravili chybu, keď sa Rokfort na obrazovke objavil pod snehom. Je teda jasné, že zmena prostredia v okolí King’s Landing je plánovaná, nie je však jasné prečo sa udiala (narozdiel od snehu).

Tvorcovia seriálu teda určite dobre vedia čo robia, no žiaľ nedávajú divákovi dostatok indícii na to, aby si domyslel, prečo sa niečo také deje. Niektoré teórie hovoria, že more kvôli zime ustúpilo a pustina je tam, kde bývalo pobrežie. Iná teória zasa hovorí, že okolie mesta bolo odlesnené. Nech je to ako chce, pravý dôvod sa zrejme dozvieme v pondelok.

unilad.co.uk
Uložiť článok

Najnovšie články