Foto: Pexels

/ 27 / Ľuboš Belko
Každý z nás rád špehuje cudzích ľudí. Či už ich poznáme z videnia, susedstva, alebo sú známi celosvetovo, prekvapivo stalking spôsobuje veľké vzrušenie.

Je to adrenalín, pri ktorom vám nič nehrozí. Pretože človek na druhej strane sa nikdy nedozvie, že ste jeho profil prescrollovali odpredu dozadu. Ale je to stále tak? Samozrejme v prípade tohto spôsobu krátenia dlhých chvíľ záleží od toho, koľko obsahu s vami človek zdieľa. Na základe jeho statusov, komentárov, lajkov a fotiek o ňom viete zistiť naozaj veľa. Pokiaľ si prezeráte niečí profil na Instagrame a omylom lajknete dvojklikom fotku z roku 2011, môžete ho trošku vystrašiť. Možno však ide len o prívetivý záujem o jeho osobu.

Facebook.com

To jeden však nikdy nevie. A keď podobný moment nastane, vie to byť naozaj trápne. A žiaľ táto trápnosť, bola prenesená aj do funkcií Facebooku, kde sa vám môže stať veľmi podobný omyl. Najväčšia sociálna sieť nainštalovala svoju funkciu „Hello,“ ktorá je niečim podobným, ako bývalo štuchnutie. Nanešťastie pre niektorých sa dalo štuchnutie spliesť pri odstraňovaní priateľov. Nová funkcia má tiež veľmi jednoduchý účel. Danej osobe zamávate. Znie to strašne, však? Áno je to strašné, ale zrejme ide len o ďalší experiment. A reakcie sú búrlivé. Pred časom sa vyskytla aj funkcia dislajku, tá sa však týka iba Messengeru a slúži na reakciu, podobnú tým pri statusoch.

Facebook.com

Malá zmena je tá, že je tu možnosť dať palec dole. Aj keď cieľ Facebooku bol ten, aby boli konverzácie o čosi zaujímavejšie a zábavnejšie, využitia sa pravdepodobne dočká len negatívne hodnotenie správ druhej strany. Palcom dole.

Našli ste si túto funkciu aj vy?

Pozri aj: Koniec pomalému pripojeniu. Facebook spúšťa novú funkciu, ktorú ocenia milióny užívateľov

ladbible.com


Komentovať (0)