Foto: Pixabay, Pexels

Ľuboš Belko / / News
Vývojári z facebooku sa rozhodli užívateľom šetriť dáta. V aplikácií sa objaví nová funkcia, ktorá dokáže nájsť najbližší hotspot vo vašom okolí.

Táto možnosť, s ktorou sa po novom bude môcť sociálna sieť popýšiť, sa volá Find Wi-Fi a jej úlohou bude zobraziť mapu, na ktorej budú viditeľné okolité hotspoty. Nová funkcia už bola testovaná na zariadeniach s iOS v niektorých častiach sveta a dočkala sa pozitívneho ohlasu. Preto sa vývojári rozhodli dať tomuto novému nápadu život. Find Wi-Fi bude dostupná po celom svete ako na smartfónoch s iOS, tak aj na tých, ktoré používajú Android.

Nehovoríme o verejných sieťach bez hesla, mapa funguje na základe miest, z ktorých boli zdieľané príspevky ostatných používateľov. To vám pomôže nájsť príjemnú kaviareň pri nutnej zastávke na neznámom mieste. Pokiaľ budete chcieť funkciu používať, budete musieť facebooku povoliť prístup k vašej polohe. Akonáhle sa vám otvorí mapa, budete môcť hľadať oblasť s pripojením, ktorá je k vám najbližšie či najviac vyhovuje vašim požiadavkám.

Pexels

Je tu však aj háčik. K využitiu tejto mapy, potrebujete aspoň minimum dát na jej spustenie. Samozrejme to nie je až taká komplikácia, no pokiaľ máte obmedzenú rýchlosť mobilného internetu, nemusí sa vám podariť dosiahnuť požadovaný výsledok. Avšak aj napriek tomu, si funkcia rozhodne nájde svojich užívateľov. Krok vytvoriť takúto funkciu sa javí ako veľmi logický, keďže je aj v záujme samotnej sociálnej siete, aby 2 miliardy pravidelných používateľov facebooku bolo neustále online.

Pozri aj: Facebook po útokoch v Londýne aktivoval funkciu kontrola bezpečia

mashable.com
0
Komentovať (0)