Foto: TASR/AP Photo (Chris Carlson)

Ani úradom sa meno X Æ A-12 nepozdáva. A nebude sa zrejme ani jeho zmena.

Technologický génius Elon Musk a jeho partnerka, hudobníčka Grimes, museli zmeniť meno svojho novorodeného syna. Úrady im totiž nedovolili použiť meno X Æ A-12, nakoľko nie je možné v mene použiť číslicu. Dvojica sa však vynašla a meno napokon zmenila. Nie však nejako zásadne.

Keď sa Elonovi Muskovi a jeho partnerke speváčke Grimes narodil syn, dvojica pobúrila verejnosť výberom jeho krstného mena. Ich potomok sa totiž mal volať X Æ A-12.

Nad ich rozhodnutím mnohí neveriacky krútili hlavami a brali to len ako krok, ktorý mal dvojici zabezpečiť publicitu. Musk a Grimes však trvali na svojom, že je to naozaj skvelé meno pre dieťa a za nič na svete ho zmeniť nechceli. Ako však najnovšie informoval portál The Guardian, k zmene mena napokon predsa len muselo dôjsť.

Číslica v mene byť nemôže

Americké úrady totiž nedovoľujú použiť arabské číslice v mene kohokoľvek. Mnohí preto verili, že novopečení rodičia zmenia názor a dajú svojmu synovi „normálne“ meno. Zmena napokon prišla, nie však veľmi výrazná – arabské číslice dvojica vymenila za rímske.

„Rímske číslice vyzerajú lepšie, aby som bola úprimná,“ napísala speváčka Grimes počas nedele na svojom Instagrame.

Tí, ktorí verili, že dvojica príde s normálnym menom preto zostanú zrejme sklamaní. Nové meno ich syna tak znie X Æ A-Xii.

Nikto nevie, či to myslia vážne

Mnohí fanúšikovia známej dvojice si stále nie sú istí, či je vôbec legálne dať svojmu dieťaťu takéto meno. Existuje však veľmi silná pravdepodobnosť, že toto meno nemusí byť skutočné a rodičia len naťahujú verejnosť a v skutočnosti má dieťa iné meno.

Samozrejme, po tom, čo Grimes a Elon Musk verejnosti predstavili svojho potomka, mnohí chceli vedieť, čo vlastne zvláštne meno znamená. X je neznáma premenná, Æ je elfské hláskovanie AI, čo znamená láska alebo umelá inteligencia, no a A-Xii (predtým A-12) má odkazovať na predchodcu lietadiel SR-71, čo je obľúbené lietadlo dvojice. Plus A ako Archnagel, čo je obľúbená pesnička Grimes. Tak význam mena vysvetlila speváčka na svojom Twitteri. Tento kód však môže znamenať niečo celkom iné a mnohí veria, že dvojica naozaj len žartuje a skutočné meno pred verejnosťou tají.

Nezvyčajné meno sa okrem iného stalo aj terčom posmechu. Podľa mnohých len blázon by svoje dieťa pomenoval takto. Mnohí vtipkovali, že syna dvojice budú volať Dave, aby si to uľahčili.

Sám Musk už pritom 5 detí má a všetky majú „normálne“ mená – Griffin a Xavier, trojičky Damian, Saxon a Kai. Jeden syn mu zomrel, volal sa Nevada. Treba už len teda veriť, že X Æ A-Xii je len žart. Pri pohľade na to, čo všetko Musk už z úst vypustil a myslel to smrteľne vážne, však rozhodne nebude prekvapením, keď toto meno bude v dokladoch jeho syna naozaj svietiť. Všetko ukáže až čas.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )