Foto: MovieStillsDB

Wednesday je veľkým hitom a prepisuje jeden rekord za druhým.

Uvedomili ste si pri sledovaní seriálu Wednesday z prostredia Rodiny Addamsovcov, že hlavná hrdinka nežmurká? Ak nie, nie je ste jediní. Upozorňujeme však, že po tomto zistení bude jej pohľad ešte hypnotizujúcejší ako predtým. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Netflix informoval na Twitteri o obrovskom úspechu, ktorý sa seriálu Wednesday podaril. Nachádza sa na prvom mieste sledovanosti v 83 krajinách po celom svete, čím dorovnal rekord štvrtej série Stranger Things. Okrem toho má na svojom konte ďalšie prvenstvo, v podobe počtu hodín sledovanosti. Od svojho uvedenia bol streamovaný neuveriteľných 341,2 miliónov hodín.

Ide však o prvé miesto v rebríčku anglicky hovoriacich seriálov. Celkovo sa na vrchole zatiaľ stále drží kórejský Squid Game a jeho 571,8 miliónov hodín sledovanosti, vysvetľuje LADbible.

Prečo Wednesday nežmurkala?

Medzi divákmi vyvolala seriálová novinka a predovšetkým jej hlavná hrdinka, ktorú stvárnila Jenna Ortega, šialenstvo. Okrem toho, že jej gotický štýl sa stal virálnym, rovnako rýchlo sa napríklad na TikToku začalo šíriť ikonické tanečné číslo. Čo povedala herečka o jeho vzniku, sa dozviete v tomto článku.

Ďalšie debaty na sociálnych sieťach rozprúdilo žmurkanie Wednesday, či presnejšie povedané — nežmurkanie. Nešlo o žiadnu náhodu, ale o geniálny nápad Tima Burtona, ktorý sa spolupodieľal na réžii seriálu. Netflix odhalil toto tajomstvo na Twitteri.

Foto: MovieStillsDB

Prestala s tým

Aby svoju myšlienku otestoval, požiadal Ortegu, aby pri jednom zábere nežmurkala. Zapáčilo sa mu to a povedal jej, že by už žmurkať nemala vôbec. Ona pochopiteľne súhlasila, a tak vznikla jedna z najtypickejších čŕt, ktoré dodávajú tejto postave dúšok tajomstva a dotvárajú napínavú atmosféru.

Vyzerá to, že Wednesday napokon žmurkala iba v situáciách, keď sa cítila rozhodená a vo väčšine prípadov teda skutočne nežmurká.

Pod príspevkom niektorí diváci prekvapene písali, že si to ani nevšimli. Ďalší iba streamovacieho giganta prosili o to, aby priniesol aj druhú sériu tohto seriálu.

Najnovšie články