Foto: MovieStillsDB

Film sa ešte ani nedostal na plátna, no diváci ho už kritizujú.

Hlavnej úlohy vo filme Blonde sa ujala herečka Ana de Armas. Aj keď si diváci zatiaľ mohli pozrieť len krátku ukážku, nedokážu si odpustiť kritiku. Pýtajú sa, či podľa tvorcov mala Marilyn Monroe výrazný kubánsky prízvuk. Ďalší kritizujú, že sa herečka, ktorá sa hlavnej úlohy ujala, na Marilyn vôbec nepodobá.

Článok pokračuje pod videom ↓

Vadí im prízvuk, herečka sa podľa nich na Marilyn nepodobá

Len pred niekoľkými dňami sme vás informovali o tom, že Netflix uverejnil krátku ukážku k očakávanému filmu Blonde. Vlna kritiky na seba nenechala dlho čakať. Ako informuje portál Daily Mail, ľudia na Twitteri kritizovali, že film sa zakladá na fikcii, ale aj to, že Marilyn Monroe stvárnila herečka Ana de Armas, ktorá sa podľa nich nedokázala zbaviť výrazného kubánskeho prízvuku.

34-ročná herečka sa po anglicky začala učiť v roku 2015 a strávila celý rok snahou zdokonaliť sa. Pomáhala jej aj odborníčka Jessica Drake. Zdá sa však, že to divákov príliš nezaujíma. Kritizujú nielen Anin prízvuk, ale aj to, že sa podľa nich na Marilyn vôbec nepodobá.

Film bol vytvorený na základe rovnomennej novely, ktorú napísala Joyce Carol Oates. V novele podporuje konšpiračnú teóriu, že Monroe bola zavraždená. O život ju mal pripraviť bývalý americký prokurátor Robert F. Kennedy. Vo filme sa okrem toho objaví aj scéna, v ktorej Marilyn znásilní pán Z, teda šéf štúdia Fox Darryl Zanuck.

Obávajú sa, že si mnoho ľudí neuvedomí, že je to fikcia

Mnohí na Twitteri píšu, že Blonde ani náhodou nie je životopisný film, keďže bol natáčaný na základe novely plnej domnienok a fikcie. Niektorí zachádzajú tak ďaleko, že film prirovnávajú k pornu plnému traumy.

Foto: MovieStillsDB

Mnohí dodávajú, že aj keď herečku Anu de Armas milujú, už aj ukážka filmu je pre nich jednoducho sklamaním. Niektorí sú znechutení z toho, že tvorcovia filmu nedostatočne zdôraznili, že to nebude biografia, ale fikcia. Obávajú sa tak, že verejnosť bude hltať o Marilyn ďalšie množstvo nepravdivých informácií a považovať ich za fakty. Myslia si, že meno Marilyn Monroe tak nesmierne utrpí, čo si hviezda jednoznačne nezaslúži.

Samozrejme, nájde sa aj množstvo takých, ktorí sú z ukážky nadšení a filmu sa nevedia dočkať. Ten si môžete na Netflixe pozrieť už 28. septembra.

Najnovšie články