Ilustračné foto: Pixabay.com

Milujete farby a dokážete rozoznať dva skoro rovnaké odtiene modrej či červenej? Ste teda skvelým kandidátom na pozíciu, ktorú hľadá spoločnosť Behr Paint. Musíte mať však trvalé bydlisko v USA či v Kanade.

Nie každý dokáže rozoznať dva veľmi podobné odtiene farby. Každý totižto vnímame farby inak a často sa preto môže stať, že sa so svojím partnerom pohádate pri výbere farby do obývačky či kuchyne. Ak sa však považujete za odborníka na farby, táto ponuka by vás mohla jednoznačne zaujať.

Ponuka pochádza od spoločnosť Behr Paint, ktorá hľadá človeka na prácu s názvom „color explorer“. Šťastný človek, ktorý získa túto prácu snov, bude toto leto cestovať po USA a Kanade. Hlavnou náplňou práce bude vytvoriť a pomenovať novú farbu, ktorú následne bude spoločnosť predávať.

Foto: Pixabay

Práca je naozaj veľmi zaujímavá, pretože ľudské oko dokáže rozlíšiť takmer 10 miliónov rôznych farebných kombinácií. American Academy of Ophthalmology vysvetľuje tieto farebné kombinácie pomerne jednoducho. Odborníci tvrdia, že ľudia rozoznávajú viacero odtieňov najmä vďaka svetlu. Svetlo môže byť totižto absorbované alebo odrážané od objektu, čím vytvára úplne iné odtiene tej istej farby. Toto odrazené svetlo potom zasiahne sietnicu v zadnej časti oka, ktorá dešifruje farbu v milisekundách. Aj napriek tomu, že je tento postup zložitý, je doslova zázračný.

Ako uvádza portál Business Insider, Erika Woelfel, viceprezidentka Behr Paint, sa vyjadrila: „Ľudia sú fascinovaní procesom vytvárania farieb a ich názvov. Vyžaduje si to veľa času a kreativity, pretože každá farba je niečím výnimočná a jej meno hovorí akoby menší príbeh o danom odtieni. Naši odborníci na farby cestujú po celom svete a sledujú nové farebné trendy. Tešíme sa, ako náš nový človek, uvidí celý tento proces a nájde nové, dynamické odtiene, ktoré sa pridajú do našej zbierky farieb. Tento človek bude môcť vidieť krásy Spojených štátov a Kanady.“

Ilustračné foto: Pexels.com

Okrem toho, že ako „color explorer“ bude môcť človek navštevovať nové miesta, získa takisto 10 000 dolárov (8963 €) za čas strávený cestovaním. Tomu sa hovorí skutočná práca snov.

Prihlásiť sa do konkurzu je možné už od 24. apríla. Uzatvorenie prihlasovania bude už 15. mája. Záujemcovia, ktorí by si túto prácu chceli vyskúšať, musia spĺňať niekoľko podmienok. Musia mať viac ako 21 rokov, trvalé bydlisko v USA alebo v Kanade a platný cestovný pas. Takisto nesmú zabudnúť ani na krátku správu do 150 slov, v ktorej napíšu, ktorá farba ich najviac inšpiruje a prečo.

thisisinsider.com
Uložiť článok

Najnovšie články