Foto: Hulu

Televízia Hulu odhalila nový seriál, ktorý opisuje skutočné kriminálne príbehy vo veľmi podmanivom svetle.

The Act alebo Odhalenie je nový titul od televízie Hulu, ktorý je kriminálnou antológiou, odrážajúcou rôzne skutočné príbehy. Prvá séria, ktorá sa aktuálne vysiela, už stihla divákov potešiť piatimi epizódami, pričom pre celú sériu ich je nachystaných osem. S veľkou pravdepodobnosťou môžeme v ďalšej sérii očakávať iný, nesúvisiaci príbeh, ako je tomu napríklad v prípade seriálov American Crime Story či True Detective.

Nový seriál The Act

Príbehy bizarnejšie, než akákoľvek fikcia sa nesú vo veľmi temnom duchu, ktorý vás strhne hneď od počiatku. Seriál pritom nemá ani núdzu o hviezdne osadenie, keďže v hlavnej úlohe môžeme vidieť Patriciu Arquette v roli matky. Šikovne jej sekunduje mladá a talentovaná herečka Joey King, ktorá stvárnila úlohu dcéry. Seriál samotný opisuje ich nezdravý vzťah, ktorý bol vyvrcholený vraždou.

Podľa skutočnej udalosti

Tento hrozivý prípad opísala Michelle Dean z Buzz Feedu, ktorá sa podieľala aj na scenári k prvej sérii tohto desivého titulu. Seriál sleduje Gypsy Blanchardovú, dievča, ktoré sa snaží vymaniť z toxického vzťahu s jej prehnane ochranárskou matkou. Gypsy túži po slobode, no dozvedá sa sériu temných tajomstiev. Medzi nimi je aj fakt, že jej matka Dee Dee jej tvrdí, že je smrteľne chorá, čo však nie je pravda.

Hulu

Gypsy rýchlo prichádza na to, že je úplne zdravé dievča. Jej matka sa však domnieva, že Gypsy trpí závažnou formou rakoviny, svalovou dystrofiou, epilepsiou a ďalšími chorobami. Seriál sa netají tým, že Gyspy pozná pravdu o svojom zdravotnom stave, no napriek tomu dokáže udržiavať takmer konštantné napätie. Skúsená Patricia Arquette dokáže svojou postavou divákov celkom odrovnať, no podobne dobrú prácu odvádza aj Joey King.

Čerstvá rana

Uprostred júna 2015 bola Dee Dee nájdená mŕtva vo svojom dome. Hlavný podozrivý prekvapil svojou totožnosťou každého, kto dvojicu poznal. Bola to jej “chorá” dcéra Gypsy. Dee Dee trpela Münchhausenovým syndrómom. Svoju dcéru presvedčila tom, že trpí niekoľkými závažnými chorobami a že má mentálny vek sedem ročného dieťaťa. Keď sa Gypsy dozvedela o týchto lžiach, svoju vlastnú matku zabila spoločne so svojim priateľom, s ktorým sa zoznámila na Facebooku.

Gypsy si v súčasnosti odpykáva 10 ročný trest odňatia slobody za spoluúčasť na vražde. Seriál o jej životnom príbehu premiérovali 20. marca. Či pre geniálne gradované napätie alebo pre jeho autentickosť, určite by ste si ho nemali nechať ujsť.

Zaujal vás náš výber? Inšpirujte sa ďalšími titulmi:
Tip na film | Tip na seriál

vox.com, elle.com, imdb.com

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )