Foto: Netflix

Netflix uvádza biografický film o hrozivom masovom vrahovi.

Vražedná ikona Spojených štátov dostane biografický film už 3. mája. Krátko na to sa môžeme tešiť aj na HBO projekt Chernobyl, ktorý bude sledovať strašidelné udalosti z čias výbuchu jadrového reaktora. Ešte predtým nás Netflix postraší príbehom Teda Bundyho, ktorý dostal príhodný názov, Diabol s ľudskou tvárou.

Napriek tomu, že skutočne išlo o diabla s ľudskou tvárou, verejnosť si šarmantného Bundyho veľmi rýchlo zamilovala. Dodnes je považovaný za akýsi archetyp masového vraha, ktorý bol popisovaný ako vzdelaný a pôvabný mladý muž. Aj preto ho stvárni obdobne vnímaný a popisovaný herec, Zac Efron. Okrem toho, že film bude premiérovať na Netflixe, v Spojených štátoch sa dostane aj do niekoľkých kín.

Netflix

Úspech či prešľap?

Toto je bežná taktika, ktorú Netflix volí, keď sa chystá svoj film poslať na Oscara. Ak do tohto diela streamovací gigant vkladá toľko dôvery, ako do minuloročného úspechu Roma, máme sa na čo tešiť. Film už bol premietaný na festivale Sundance a stretol sa so značnou mierou chvály. Našli sa však aj takí, ktorým sa nepáčilo, že film romantizuje postavu tohto netvora.

Posúdiť to budeme môcť už 3. mája. Medzitým si však môžete vychutnať trailer, ktorý hovorí takmer za všetko. Aj napriek tomu, že poznáme koniec tohto notoricky známeho príbehu, určite sa radi necháme prekvapiť filmovou mágiou, ktorú nám tvorcovia namiešali.

Pozor, spoiler

Pôvodný názov film Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile by sme mohli preložiť ako Extrémne skazený, šokujúco zlý a hanebný. Tento popis na Bundyho sedí veľmi presne, keďže sa po desiatich rokoch obhajovania predsa len priznal k viac ako 30 vraždám mladých žien. Skutočný počet však zostáva stále neznámy. Aj toto priznanie ho však v roku 1989 poslalo na elektrické kreslo. Pred smrťou nepriamo naznačil, že jeho vražedným motívom bol odpor k pornografii.

ladbible.com
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )