Foto: TikTok/rustardlikemustard

Názorná ukážka toho, aké rozsiahle môžu byť niektoré symptómy nového koronavírusu.

O priebehu ochorenia na nový koronavírus sa toho už v médiách porozprávalo a popísalo veľa. Mnohí si však aj naďalej myslia, že aj tak „banálne“ symptómy, ako sú strata chute a čuchu, nie je potrebné brať na zreteľ. Tento užívateľ sociálnej siete TikTok vás však presvedčí o opaku.

Mnohí pacienti pozitívni na koronavírus mali to šťastie, že ochorenie prekonali bez akýchkoľvek symptómov, prípadne vykazovali len mierne príznaky. Jednými z nich je aj strata chute a čuchu, no ani to v tomto prípade nie je až tak bez rizík. Presvedčí vás o tom užívateľ sociálnej siete TikTok, ktorý sa vo svojich videách snaží poukázať na rozsah tohto symptómu a aké zlé je, keď napríklad necítite vôňu a ani chuť jedla, ktoré práve jete. Na jeho videá upozornil portál LAD Bible.

Úplne stratil chuť aj čuch

30-ročný Russell Donnelly sa rozhodol so svetom podeliť o svoju skúsenosť s ochorením COVID-19, ktoré spôsobuje koronavírus SARS-CoV-2. Tomu koronavírus diagnostikovali pred pár dňami a aj keď toto ochorenie zvláda v poriadku a jedinými príznakmi, ktoré pociťuje, sú stratu chuti a čuchu, opisuje ich ako extrémne. Ako totiž priznal, ešte pri žiadnom ochorení sa mu nestalo, že by táto strata bola až tak rozsiahla.

@rustardlikemustard

Covid taste testing. This is the craziest sensation. #covid19 #fyp #MyHobby #fineart

♬ original sound – rustardlikemustard

Aj na popud svojich známych sa preto rozhodol ukázať, ako extrémna strata chute a čuchu môže pri niektorých jednotlivcoch pozitívnych na COVID-19 byť. Vo viacerých videách skúša, či zacíti chuť napríklad surovej červenej cibule, čerstvej citrónovej šťavy alebo surového cesnaku. Zájde ale aj do extrémov, kedy si na sušienky Oreo natrie pikantnú wasabi pastu.

Telo na zmeny reagovalo

Výsledok možno mnohých prekvapí, ale Russell po konzumácii týchto potravín v ústach skutočne nič necítil. Iné to ale bolo v jeho tele. Zatiaľ čo v ústach chuť pálivého jedla necítil, v žalúdku istú pálivosť a teplo pociťoval.

Podobnú reakciu si všimol aj pri pití čerstvej citrónovej šťavy. Ako divákom vo videách prezradil, jej chuť necítil, avšak jeho ústa sa akoby vykrivili ako vždy, keď ochutnáte niečo kyslé. „Je to veľmi šialený vírus,“ priznal v jednom zo svojich videí.

@rustardlikemustard

As promised…WASABI. THIS FOOD IS DIFFERENT. Less fun than other foods. #waitforit #MotivationMonday #covid #covidtastetest #fineart #fyp #xyzbca

♬ original sound – rustardlikemustard

„Telo, samozrejme, stále chemicky reaguje, no je to akoby niekto vypol všetky chute,“ povedal webu BuzzFeed. Ako priznal, druhú vlnu pandémie neberie na ľahkú váhu a je vďačný, že jeho priebeh ochorenia je viac-menej ľahký. Rozhodne však by podľa neho nemal nikto koronavírus spochybňovať, keďže v mnohých ohľadoch ide o veľmi závažné ochorenie, s ktorým treba bojovať.

Russella môžete sledovať na TikToku aj na Instagrame.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )