Foto: TASR/AP

Čínska centrálna provincia Chu-pej, kde sa minulý rok objavil smrtiaci koronavírus, zruší po dvoch mesiacoch cestovné obmedzenia.

Zdraví obyvatelia budú môcť odísť z provincie od stredy 25. marca. Mesto Wu-chan, epicentrum nákazy, zruší cestovné obmedzenia 8. apríla. Školy však zostanú v provincii Chu-pej zatvorené. Informovala o tom v utorok agentúra AFP s odvolaním sa na miestnych predstaviteľov.

Článok pokračuje pod videom ↓

Čína oznámila zákaz vstupu do Wu-chanu a jeho opustenia 23. januára a v nasledujúcich dňoch rozšírila tento zákaz na väčšinu provincie.

Čínske úrady informovali v utorok o 78 nových prípadoch koronavírusu SARS-CoV-2 a štátne médiá varovali pred druhou vlnou nákazy. Prvý nový prípad za takmer týždeň hlásili tiež z Wu-chanu a tri ďalšie miestne nákazy z iných častí krajiny. Sedem ľudí ochoreniu COVID-19 podľahlo.

Úrady oznámili, že až v 74 z nových prípadov ide o zavlečenie nákazy koronavírusom zo zahraničia, čo je najvyšší počet od začiatku marca a takmer dvojnásobok počtu hláseného v pondelok. V Pekingu, kde štát sprísňuje reštriktívne opatrenia, zaznamenali zatiaľ rekordných 31 nových „importovaných“ prípadov, dodáva agentúra Reuters.

Najnovšie články