iPhone SE. Foto: Pixabay

Prvá generácia iPhone SE bola predstavená v roku 2016

Pôvodný iPhone SE z roku 2016 zaujal milióny užívateľov tejto značky. Zaujal veľmi príjemnou cenovkou, vtedy “iba” za 468 eur za 16 GB verziu. Okrem ceny zaujal aj kompaktnejšími rozmermi, ktoré aj v súčasnej dobe veľkých smartfónov obľubuje veľké množstvo ľudí.

Preto mnohých potešila správa, že by mala prísť druhá generácia SE. Uviedol to analytik Ming-Chi Kuo, ktorý v minulosti priniesol mnoho informácií z prostredia iPhonov, ktoré sa napokon presne vyplnili. Preto je informácia o SE 2 na základe jeho udania veľmi reálnou.

iPhone SE bol medzi zákazníkmi svojho času mimoriadne obľúbený, pretože stál podstatne menej. Foto: Unsplash (Christian Allard)

iPhone SE 2 by sa mal v Európe predávať za podobnú cenu ako prvá generácia, teda za približne 500 eur. Ako informuje Apple insider, lacný model iPhonu by sa mal podobať na iPhone 8, no vo vnútri by mal byť výpočtový výkon na úrovni iPhone 11. Očakáva sa 4,7 palcový displej a 3 GB RAM. Smartfón by mal poháňať najnovší procesor od Apple – A13.

Zákazníci si môžu vybrať medzi vnútornou pamäťou 64 a 128 GB, pričom model s väčšou pamäťou môže byť drahší zhruba o 100 eur. Na začiatku by sa mali predávať tri farebné prevedenia a to modely v sivej, červenej a striebornej farbe. Podľa MacRumors chýbať bude ale 3D Touch, pričom ako náhrada má slúžiť Haptic Touch.

iPhone SE. Foto: Pexels

iPhone SE 2 zaujme tak kompaktnými rozmermi, cenovkou a, samozrejme, prémiovosťou, akou disponujú všetky produkty Apple. K zákazníkom by sa mohol dostať už v marci 2020, pričom s výrobou by sa malo začať na začiatku roka 2020.

 

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )