Ilustračná foto: Unsplash

Obľúbený lacnejší model iPhonu sa vracia na trh!

Spoločnosť Apple po predstavení a uvedení do predaja svojich posledných iPhonov s číslom 11 v názve nezaháľa a pracuje na ďalších zariadeniach, ktoré najbližšie dodá na trh. Jedným z chystaných mobilov bude aj dlho skloňované pokračovanie úspešnej a lacnejšej alternatívy s označením SE. Tých, ktorí po iPhone túžia, no nemôžu si ho dovoliť, nasledujúce riadky nesmierne potešia.

Vyzerať má ako iPhone 8, no funkcie majú byť rovnaké alebo aspoň približné rade iPhone 11. To je opis, ktorý sa skloňuje už niekoľko týždňov v súvislosti s chystaným modelom iPhone SE 2, o ktorej sa zmieňovalo viacero technologických webov.

Najnovšie predpovede analytika Ming-Chi Kuoa, o ktorých nedávno informoval portál The Verge, sa viac ako príjemne budú čítať najmä tým, ktorí po iPhone už dlhšie túžia, no kvôli vysokým cenám si aktuálny mobil nemôžu dovoliť. Pôjde totiž o jeden z najlacnejších modelov, aké Apple predstavil.

iPhone SE bol medzi zákazníkmi svojho času mimoriadne obľúbený, pretože stál podstatne menej. Foto: Unsplash (Christian Allard)

Za málo peňazí veľa muziky

Podľa toho, čo na základe Kuových analýz technických špecifikácii chystaného modelu možno dedukovať, bude základná cenovka iPhonu SE 2 začínať na 399 dolároch.

Kuoa tvrdí, že Apple svoj cenovo dostupnejší model vybaví čipom A13 Bionic, ktorý možno nájsť v novej „jedenástke“ a poháňať ho bude operačná pamäť 3GB. K dispozícii podľa všetkého bude v troch farebných prevedeniach (sivej, striebornej a červenej) a budúci majitelia sa budú môcť rozhodnúť medzi modelom so 64, respektíve 128 GB úložného priestoru.

Predávať cenovo dostupné mobilné zariadenia je podľa viacerých analytikov trhu s mobilným telefónmi kľúčovým smerovaním, pokiaľ sa Apple aj naďalej bude chcieť udržať medzi top značkami a výrobcami zariadení.

Dizajn osmičky, vnútro z jedenástky – tak by mal vyzerať nový iPhone SE 2. Foto: Unsplash (Szabo VIktor)

Pre majiteľov šestky aj nových zákazníkov

Ming-Chi Kuo ďalej predpokladá, že o nový lacný iPhone zrejme budú mať záujem aj tí, ktorí ešte stále používajú Iphony 6 a 6S, ktoré prišli na trh už pred piatimi rokmi.

„Modelové rady iPhonov 6 a 6s sú najlepšie predávanými modelovými radmi iPhonov, a odhadujeme, že okolo 170 až 200 miliónov ľudí ešte stále používa iPhony 6 a 6s,“ uviedol Kuo. Dodal, že teraz je pre nich výmena telefónu ešte naliehavejšia, keďže nový operačný systém iOS 13 nepodporuje šestkové iPhony. Iphone SE by sa podľa všetkého mal do predaja dostať v prvom kvartáli budúceho roka.

Ming-Chi Kuo je analytik firmy TF Securities a aj keď veľa z jeho predikcií nevyšlo tak, ako najskôr predpovedal, vďaka jeho analýzam patrí medzi najspoľahlivejšie zdroje toho, čo Apple pre zákazníkov chystá. Množstvami informácií disponuje najmä vďaka kontaktom v ázijskom distribútorskom centre spoločnosti Apple, kde správy zbiera a násladne analyzuje pre ďalších klientov2.

The Verge
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )